GieKSa znów zagrała słabe spotkanie i przegrała na własnym stadionie z Polonią Warszawa 0:2. W końcówce kibice przez kilka minut dopingowali… Banika Ostrava oraz domagali się dymisji trenera Rafała Góraka.

W pierwszej połowie z boiska wiało nudą. Niby dłużej przy piłce byli katowiczanie, ale kompletnie nie przekładało się to na żadne sytuacje pod bramką rywala. Polonia także grała słabo. W 21 min. fatalnie w środku pola zagrał Jędrych. Do piłki doskoczył Bajdur, który pomknął w kierunku pola karnego i wyłożył do Zawistowskiego, który otworzył wynik spotkania. Do przerwy na boisku nie działo się już nic, z wyjątkiem sytuacji z 40 min., kiedy sędzia przez kilka minut sprawdzał czy Wasilewski sfaulował rywala na polu karnym. Ostatecznie jednak podjął decyzję o wznowieniu gry przez Kudłę.

Na początku drugiej odsłony GieKSa przyspieszyła. W 49 min. w świetnej okazji do wyrównania znalazł się Marzec, ale fatalnie przestrzelił. W 55 min. swoją drugą akcję w meczu przeprowadzili warszawianie i podwyższyli prowadzenie po trafieniu Tomczyka. Trójkolorowi próbowali zdobyć kontaktowego gola, ale grali niemrawo, a kiedy mieli już dobrą okazję, to kiksowali, jak Jędrych w 87 min., który nieczysto trafił w piłkę stojąc jakieś pięć metrów od bramki. W ostatnich kilkunastu minutach spotkania zdenerwowani i rozczarowani kibice domagali się dymisji Góraka, a przez kilka minut skupili się na dopingowaniu zaprzyjaźnionego Banika Ostrava. Ostatecznie pojedynek skończył się porażką Katowiczan 0:2. To ósmy z rzędu mecz Trójkolorowych bez zwycięstwa.

GKS Katowice – Polonia Warszawa 0:2 (0:1)

Btamki: Zawistowski, Tomczyk

GKS Katowice: Kudła – Wasielewski, Jaroszek (46. Figiel), Jędrych, Komor, Rogala – Błąd (76. Shibata), Repka, Kozubal (76. Baranowicz), Alemán (44. Marzec) – Bergier (62. Mak).

Polonia Warszawa: Kuchta – Grudniewski, Tomczyk (72. Kobusiński), Bajdur (72. Kluska), Okhronchuk (85. Wojciechowski), Koton, Biedrzycki, Kołodziejski, Zawistowski (76. Pawłowski), Kowalski-Haberek, Michalski (85. Marciniec).