fot. / Śląska Straż Graniczna
Reklama

Katowice Airport: Trzech Syryjczyków zatrzymanych na lotnisku. Przelecieli z Aten (Grecja), legitymowali się dokumentami, które nie należały do nich. 

Chodzi o trzech mężczyzn (w wieku 20, 28 i 35 lat), którzy w trakcie legitymowania okazali dowody osobiste i paszport. 

Reklama

„Po krótkiej rozmowie z obcokrajowcami funkcjonariusze nabrali podejrzeń, że mężczyźni mogą nie być tymi za kogo się podają. Po przeprowadzonej analizie dokumentów okazało się, że okazane przez cudzoziemców polski i węgierski dowody osobiste zostały podrobione. Trzeci z mężczyzn posłużył się natomiast oryginalnym rosyjskim paszportem z zamieszczoną fińską wizą, który jednakże stwierdzał tożsamość innej osoby, niż jego okaziciel” – informuje Śląska Straż Graniczna. 

Ponieważ cudzoziemcy przebywali na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, nie posiadając do tego tytułu prawnego, zostali ukarani mandatami w wysokości od 400 do 500 zł. Wszyscy usłyszeli także zarzuty przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom przy użyciu podstępu oraz posłużenia się fałszywym lub należącym do innej osoby dokumentem (na tzw. podobieństwo).

„Mężczyźni przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów, złożyli wyjaśnienia i poddali się dobrowolnie uzgodnionej z prokuratorem karze 5 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres jednego roku próby” – informują pogranicznicy.

Straż Graniczna wszczęła także postępowania administracyjne dotyczące wydania decyzji zobowiązujących ich do powrotu.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
29 + 8 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.