Seniorka ścierająca graffiti / fot. Kamila Krejza / InfoKatowice.pl
Reklama

Oszuści w Katowicach naciągają seniorów na rządowy program „Łazienka+”. Niby można dostać dofinansowanie na remont łazienki – nawet 4,5 tys. zł. 

„Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Katowicach odebrał telefon od zaniepokojonej mieszkanki naszego miasta, która informowała go, że przed chwilą oszuści usiłowali się umówić z nią na spotkanie w jej mieszkaniu, w ramach rządowego programu „Łazienka +”. Oszust rozmawiający z kobietą przez telefon poinformował, że może skorzystać z rządowego programu, który dofinansowuje w kwocie 4,5 tys. zł remont łazienki” – informuje Agnieszka Żyłka z katowickiej policji. „Pan stwierdził, że aby wniosek mógł zostać pozytywnie rozpatrzony, musi przyjść na wizytę i osobiście zobaczyć stan łazienki. Całe szczęście, kobieta zareagowała przytomnie na te rewelacje i stanowczo powiedziała, że żadnego takiego programu nie ma, nikt nie prowadzi dofinansowania remontu łazienki i że natychmiast dzwoni na Policję, zgłaszając usiłowanie oszustwa. Postawa mieszkanki Katowic jest godna naśladowania” – dodaje. 

Reklama

Kobieta nie tylko nie dała się naciągnąć na program, którego nie ma, ale także powiadomiła policję, aby mundurowi przestrzegli seniorów. 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
16 − 14 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.