Budowa Fabryki Park / fot. mat. pras.
Reklama

Fabryka Park powstaje w Katowicach. Nowy park handlowy zacznie działać jeszcze w tym roku. Mieszkańcy południowych dzielnic Katowic zyskają dostęp do szerokiej gamy ogólnopolskich i lokalnych sieci handlowych. Za inwestycję odpowiedzialny jest deweloper TDJ Estate, znany w mieście m.in. z budowy biurowców .KTW, Osiedla Franciszkańskiego czy Pierwszej Dzielnicy. 

Park handlowy powstaje w dzielnicy Piotrowice, w rejonie ulic Tadeusza Kościuszki i Armii Krajowej w pobliżu Centrum Przesiadkowego Brynów, stacji kolejowej Katowice Piotrowice, a także przystanku autobusowego Piotrowice Fabryka Maszyn. Inwestycja wpisuje się w potrzeby mieszkańców okolicznych dzielnic (Ligota-Panewniki, Piotrowice-Ochojec), w których mieszka ok. 50 tys. osób. Do dyspozycji zmotoryzowanych użytkowników będzie komfortowy parking. W budynkach wykonywane są prace wykończeniowe, a klucze do pierwszych lokali zostały już przekazane najemcom. W strefie zewnętrznej trwają prace związane z wykonywaniem przyłączy, infrastruktury zewnętrznej oraz roboty drogowe i brukarskie.

Reklama

Na powierzchni 9 tys. mkw. znajdą się placówki handlowe o zróżnicowanym asortymencie. Zaplanowano otwarcie etapowe, z rozpoczęciem jeszcze w tym roku. W pierwszej kolejności do dyspozycji klientów zostaną oddane lokale sieciowych, ogólnopolskich najemców tj. drogeria Rossmann, sklepy będące częścią Pepco Group – Pepco i Dealz, sklep z meblami i dekoracjami Jysk, dyskont niespożywczy Tedi, sklep zoologiczny Maxi zoo oraz salon optyczny Ziko – Optyk. Ofertę uzupełnią Piekarnia Kłos oraz sklep z tradycyjną żywnością Bacówka. W kolejnych etapach pojawi się elektromarket Media Expert oraz inni najemcy, którzy uzupełnią ofertę parku.

Obecnie wynajęte jest ponad 60% całej inwestycji, a umowy z kolejnymi najemcami są w trakcie uzgodnień.

Wizualizacja Fabryki Park / fot. mat. pras.

W bezpośrednim sąsiedztwie Fabryka Park znalazł się sklep Kaufland, który wspólnie z parkiem handlowym stworzą spójną funkcjonalnie i architektonicznie całość. Obecnie trwają prace koncepcyjne nad zagospodarowaniem pozostałej części terenu, który uzupełni ofertę retail parku.

Fabryka Park to pierwsza inwestycja handlowa TDJ Estate. Nazwą nawiązuje do dawnych zakładów firmy FAMUR, które funkcjonowały w tym miejscu. W pobliżu inwestycji deweloper realizuje także dwa projekty mieszkaniowe: Dobrynów oraz Franciszkańskie Południe.

Reklama

1 Komentarz

  1. Co z dojazdem i wyjazdem z galerii ? Juz bez niej tworzą się ogromne korki, a po otwarciu będzie masakra na drogach Piotrowic i Ligoty. Ktoś brał to pod uwagę, czy jak zwykle-„jakoś to będzie, miasto zapłaci” !!! Jak z nowym „dworcem PKP” w Ochojcu – zamiast najpierw pobudować wiadukty na ul.Jankego ( dojazd karetek do szpitali ?) i ul.Kolejowej-73 Pułku Piechoty, to pojawiły się szlabany i tyle w temacie. Korki szykują się niewyobrażalne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
15 − 10 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.