Reklama

Szukają 101 wolontariuszy w województwie śląskim. W ramach Akademii Przyszłości. To osoby, które mają pomóc zmienić życie konkretnego dziecka, które nie wierzy w siebie. 

„Rekrutacja do Akademii Przyszłości dobiega końca, ale wciąż czekamy na wielu Wolontariuszy. Każdy wolontariusz lub wolontariuszka to jedno dziecko, które może uwierzyć w siebie” – mówi Joanna Sadzik, Prezeska Stowarzyszenia WIOSNA, które organizuje Akademię Przyszłości. „Akademia Przyszłości przeszkoli Cię, wyposaży we wszystkie niezbędne materiały. Wolontariat to nie jest trudne wyzwanie, a w razie czego jesteśmy cały czas dla wolontariuszy i pomagamy. Możesz liczyć na wsparcie zarówno tych osób, które są bardziej doświadczone w Akademii Przyszłości, jak i specjalistów: psychologów i pedagogów” – dodaje. 

Reklama

Jak zgłosić się do wolontariatu w Akademii Przyszłości? To proste. Wejdź na stronę www.akademiaprzyszlosci.org.pl, wypełnij krótki formularz i poczekaj na kontakt rekrutera.

Czym zajmuje się wolontariusz w Akademii? 

Akademia Przyszłości od ponad 20 lat wspiera dzieci z niską samooceną. Wolontariusz lub wolontariuszka uczestniczy w cotygodniowych, indywidualnych zajęciach z przypisanym dzieckiem z najbliższej okolicy. Poświęca mu czas i uwagę, poznaje przyczyny braku wiary w siebie i towarzyszy w budowaniu samooceny oraz realizacji marzeń.

Jeżeli zdecydujesz się na udział w wolontariacie, Akademia Przyszłości odpowiednio wdroży Cię do tej roli, a w trakcie trwania wolontariatu będziesz mieć do dyspozycji różnorodne materiały merytoryczne, wsparcie innych doświadczonych wolontariuszy oraz dostęp szkoleń rozwojowych czy porad z obszaru psychologii. By zaangażować się w wolontariat Akademii Przyszłości, wystarczy tylko godzina zaangażowania tygodniowo.

Zosia, Antek, Kasia – ich życie może się odmienić 

Zosia najlepiej czuje się w towarzystwie swoich kredek i flamastrów. Jest bardzo nieśmiałą i wycofaną dziewczynką. Marzy o tym, by „w końcu się nie bać i mieć chociaż jedną przyjaciółkę”. Niestety wśród rówieśników czuje się niepewnie, dlatego ucieka w tworzenie szczęśliwych światów na rysunkach, do których ma niezwykły talent. 

Antek jako swoją wymarzoną supermoc wskazał „niewidzialność”. Chciałby zniknąć za każdym razem, kiedy koledzy naśmiewają się z tego, że nie biega czy nie liczy tak szybko jak oni. Chciałby znaleźć chociaż jednego dobrego kolegę, ale zapytany o największe marzenie, kieruje swoją uwagę na innych i odpowiada: „żeby nie było ludzi biednych”. 

11-letnia Kasia ma ponadprzeciętną pamięć, dlatego jest najlepsza w klasie w wielu przedmiotach. Lubi swoje oceny, ale to przez wysokie wyniki w nauce koleżanki i koledzy nie lubią jej. Dokuczają, rozpraszają, nie zapraszają do wspólnych zabaw, przez co dziewczynka coraz bardziej zamyka się w sobie.

Zosia, Antek i Kasia to jedne z wielu dzieci, którym może pomóc wolontariusz lub wolontariuszka Akademii Przyszłości. Te dzieci czekają na mądrych dorosłych, którzy pomogą im w nadchodzącej edycji programu. Każdy nowy wolontariusz to szansa na to, by status kolejnego dziecka z naszego województwa zmienił się z „niedostępny” czy „niewidoczny” na „zajęty… realizowaniem marzeń!”.  Bo celem Akademii jest to, by dzieci zaczęły samodzielnie pokonywać dotychczasowe trudności i z podniesioną głową patrzyły w przyszłość.  

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
22 − 20 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.