Zatrzymany 30-latek / fot. Policja
Reklama

30-latek zatrzymany w Katowicach. Spał na klatkach schodowych, bił i kradł telefony komórkowe. Jednemu mężczyźnie, swojemu znajomemu, ukradł aż 4 telefony, dotkliwe go też pobił. Napadł również na kobietę.

Do zdarzenia doszło na ulicy Chopina. 

Reklama

„Z policyjnych ustaleń wynika, że 30-latek zażądał od swojego znajomego, aby ten oddał mu swój telefon komorowy. Kiedy spotkał się z odmową, mężczyzna przewrócił 19-latka i zaczął go kopać po całym ciele. W wyniku upadku nastolatkowi telefon wypadł z kieszenie. Sprawca, widząc to, ukradł telefon i zbiegł z miejsca zdarzenia” – informuje Agnieszka Żyłka z katowickiej policji. „Świadkiem całego zajścia była kobieta, która natychmiast powiadomiła katowickich policjantów i pomogła pobitemu chłopakowi. Już kilka godzin później kryminalni z komisariatu VI przy współpracy z pokrzywdzonym zatrzymali podejrzanego na klatce schodowej jednego z bloków mieszkalnych w centrum miasta” – dodaje.

30-latek jest bezdomny i najcześciej noce spędza na klatkach schodowych. Mężczyznę zdziwiło zatrzymanie, w pobliskich krzakach został odnaleziony skradziony telefon, miał uszkodzony ekran.

Podejrzany został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. 

„Podczas prowadzonego postępowania okazało się, że zatrzymany mężczyzna w kwietniu 2023 roku dopuścił się już rozboju na 19-latku. Wtedy również go pobił i ukradł mu 3 telefony komórkowe. Ponadto policjanci ustalili, że w tym samym czasie dokonał kradzieży szczególnie zuchwałej na szkodę nieznanej mu kobiety, kradnąc również telefon komórkowy” – podkreśla rzecznik katowickiej policji. 

Na wniosek Prokuratury Rejonowej Katowice Północ sąd aresztował mężczyznę na 3 miesiące. Za rozboje i kradzież zuchwałą grozi mu kara do 12 lat więzienia.

Reklama

1 Komentarz

  1. Specjalnie to zrobił. Teraz będzie wygodnie spał, dobrze jadł i oglądał TV na nasz koszt. Pójdzie też do szkoły jak mu się będzie nudziło albo na siłownię… 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
9 + 6 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.