Zmiana organizacji ruchu w rejonie ulicy Trzech Stawów / fot. KAW
Reklama

Ruch wahadłowy i ręczne sterowanie ruchem w rejonie ulicy Trzech Stawów, Gospodarczej i Porcelanowej, zapowiadam miasto. Utrudnienia są związane z budową kanalizacji deszczowej w tym rejonie Katowic. 

Rozpoczęcie tego etapu prac planowane jest na połowę tygodnia. Wykonawca będzie prowadził działania na około 40-metrowych fragmentach jezdni, by zminimalizować wpływ na płynność ruchu. W trakcie robót ruchem będą kierowały uprawnione do tego osoby, a w pozostałym czasie będzie obowiązywać ruch wahadłowy, sterowany tymczasową sygnalizacją świetlną” – informują Katowickie  Inwestycje. 

Reklama

Całkowita długość budowanej kanalizacji w ciągu ulicy Porcelanowej wynosi 700 metrów.

W związku z inwestycją przebieg trasy rowerowej numer 5 został zmodyfikowany. Na odcinku biegnącym od ronda w pobliżu cmentarza przy ul. Gospodarczej do ul. Szopienickiej jest prowadzona alternatywną trasą i nie prowadzi ona już przez las, ale drogą dla rowerów, która biegnie ulicą Gospodarczą. Rowerzyści jadący z kierunku Doliny 5 Stawów po dotarciu do ul. Szopienickiej będą mogli pojechać na północ w stronę Nikiszowca lub na południe, by dostać się do dzielnicy Giszowiec.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
19 − 19 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.