Zatrzymany kibol / fot. Policja
Reklama

Os. Tysiąclecia: Kibole GieKSy napadli na parę z dzieckiem. Bo ci mieli emblematy Ruchu Chorzów. Trzech mężczyzn zostało zatrzymanych, jeden z nich odpowie także za posiadanie narkotyków. 

Zdarzenie miało miejsce na osiedlu Tysiąclecia. Atak zauważyli patrolujący osiedle policjanci. Grupka chłopaków miała szarpać starszego mężczyznę i kobietę w średnim wieku. 

Reklama

„Stróże prawa natychmiast podjęli działanie, w trakcie którego zatrzymali 3 mężczyzn, którzy na widok policyjnego radiowozu chcieli odjechać z miejsca zdarzenia. W trakcie czynności okazało się, że 59-latek został napadnięty, kiedy ubrany w barwy klubowe chorzowskiej drużyny piłkarskiej chciał wrócić do domu. Podejrzani szarpali się z nim i chcieli zdjąć mu koszulkę z barwami klubowymi Ruchu Chorzów” – informuje Agnieszka Żyłka z katowickiej policji. „Agresja napastników została również skierowana w stronę towarzyszącej mu partnerki i ich 13-letniego syna. W trakcie szamotaniny chłopcu skradziono szalik z barwami chorzowskiej drużyny piłkarskiej, który policjanci ujawnili w samochodzie zatrzymanych” – dodaje.

W wyniku agresji mężczyzn nikt nie odniósł obrażeń. Mężczyźni w wieku 18, 19 i 27 lat zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Prokuratura Rejonowa Katowice-Zachód przedstawiła zatrzymanym zarzuty rozboju i usiłowania rozboju stanowiącego wypadek mniejszej wagi. 

18-latek odpowie również za posiadanie narkotyków. Na czas trwającego postępowania wszyscy podejrzani zostali objęci dozorem policyjnym. Zastosowano również poręczenie majątkowe. 

Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 5 lat więzienia.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
3 + 24 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.