Straż Graniczna / fot. Straż Graniczna
Reklama

W ciągu tygodnia na Katowice Airport zatrzymano 7 osób poszukiwanych listami gończymi. Były też osoby, który nie zezwolono na wyjazd z kraju oraz takie, których nie wpuszczono na terytorium Rzeczpospolitej. 

„Pomimo zakończonego okresu wakacyjnego nie zmalała liczba osób podróżujących drogą lotniczą. W ciągu ostatniego tygodnia w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice Airport im. Wojciecha Korfantego miały miejsce liczne zdarzenia, w wyniku których funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej podejmowali szereg czynności służbowych, zarówno wobec obywateli Polski, jak i obywateli innych państw” – informuje Śląska Straż Graniczna. 

Reklama

W sumie zatrzymano 7 osób poszukiwanych listami gończymi. 6 osób nie opuściło terytorium RP. Z czego w przypadku 1 osoby prokuratura nałożyła na niego zakaz opuszczaniu kraju, w przypadku 5, ich dokumenty widniały jako jako utracone lub unieważnione. 

„Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach odmówili wjazdu do Polski 5 cudzoziemcom. Obcokrajowcy figurowali w Systemie Informacyjnym Schengen Recast jako osoby, którym należy odmówić wjazdu lub pobytu w Strefie Państw Schengen lub wykorzystały dopuszczalny czas pobytu w ruchu bezwizowym” – informuje Śląska Straż Graniczna.

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali również 2 Syryjczyków, którzy próbowali przekroczyć granicę RP posługując się podrobionymi na wzór oryginału dokumentami.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
6 + 8 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.