Akcja Książka za worek śmieci / fot. mat. pras
Reklama

W Katowicach będą dawać „Książkę za worek śmieci”. Wkrótce sprzątanie lasu w Giszowcu. Akcję zaplanowano na 16 września. Wystarczy się zarejestrować i przybyć na miejsce sprzątania. W akcji udział mogą brać zarówno dorośli jak i dzieci.

„Książka za worek śmieci” to społeczna akcja sprzątania świata zainicjowana w 2019 roku przez Annę Jaklewicz, podróżniczkę i edukatorkę. W ramach projektu uczestnicy sprzątają tereny zielone, które z powodu zaśmiecenia wymagają interwencji. W ramach podziękowania zarejestrowani otrzymują książki.

Reklama

16 września akcja „Książka za worek śmieci” organizowana jest we wszystkich województwach Polski. Po raz kolejny odbędzie się w Katowicach, gdzie w ubiegłym roku 52 ochotników zebrało 155 worków śmieci i pół kontenera znalezisk większych gabarytów.

Do udziału w akcji „Książka za worek śmieci” w Katowicach wymagana jest rejestracja, która już trwa. Książki czekają na pierwszych 50 dorosłych osób. Kolejne osoby mogą dołączyć do akcji, jednak bez gwarancji otrzymania prezentu. 

‚Rejestracja potrwa do wyczerpania miejsc. Uczestnikami wydarzenia mogą być osoby dorosłe. Dzieci i młodzież mogą wziąć udział w akcji wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych. Dla nich także przewidziana jest dodatkowa, limitowana pula książek” – informują organizatorzy. 

Link do formularza rejestracyjnego: https://forms.gle/T3HcPUxFDggRNwAS7

W Katowicach będzie sprzątany las na Giszowcu. Akcja rozpocznie się w sobotę, 16 września 2023 r. o godz. 10.00 na parkingu przy kościele przy ul. Górniczego Stanu. Dokładna lokalizacja punktu zbiórki znajduje się tutaj: https://maps.app.goo.gl/nGfkYRgXaEvs2sZK9

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
22 − 4 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.