ul. Warszawska w trakcie nasadzeń / fot. KAW
Reklama

Kończy się zazielenianie ulicy Warszawskiej. W sobotę remont nawierzchni, będą utrudnienia dla kierowców. Zmieni się również trasa komunikacji miejskiej. 

„Trwająca przebudowa wiąże się z koniecznością modernizacji nawierzchni ulicy. W związku z tym w najbliższą sobotę 9 września nastąpi czasowe wyłączenie z ruchu ulicy Warszawskiej na odcinku od ulicy Francuskiej w kierunku rynku oraz ulicy Szkolnej, na której prace obejmą odcinek około 20 metrów od skrętu z ulicy Warszawskiej” – informuje miasto. 

Reklama

Prowadzone prace drogowe spowodują także zmianę tras przejazdu dla linii autobusowych nr 1, 12, 154 i 910.

Szczegóły w komunikacie ZTM: https://rj.metropoliaztm.pl/news/i/2768/ 

Trwająca przebudowa fragmentu ul. Warszawskiej ma na celu zazielenienie tej przestrzeni przy uwzględnieniu istniejącej infrastruktury. Po remoncie, wygląd ul. Warszawskiej będzie nawiązywał do historycznych rozwiązań z przełomu XIX i XX wieku – dzięki czemu zyska reprezentacyjny charakter. Poszerzona będzie przestrzeń dla pieszych, wprowadzona zieleń oraz mała architektura. Jednocześnie ograniczony będzie ruch samochodowy w tej części ulicy. Punktowe podświetlenie części roślin pozwoli na ich wyeksponowanie również w porze nocnej. 

Zazielenienie ul. Warszawskiej to niejedyny projekt, który ma dać mieszkańcom Katowic więcej zieleni.

W zeszłym roku na al. Korfantego, na odcinku od Ronda do Rynku, nasadzono nowe drzewa i krzewy. Obecnie trwają prace w czterech katowickich parkach. Po rewitalizacji oddany do użytku został także staw Starganiec. Sukcesywnie wymieniane i sadzone są także nowe rośliny.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
5 + 6 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.