Parking w Strefie Kultury / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

Od dzisiaj parkingi w Strefie Kultury są wyłączone z użytkownika. Na 158 lat Katowic szykuje się koncert w Strefie Kultury. 9 września wydarzenie poprowadzą Mrozu i Grubson. Pojawią się też wybrani przez nich artyści, którzy uświetnią święto miasta. 

Takie wydarzenie jak urodziny miasta to doskonała okazja do przypomnienia sobie, jak wielkim i różnorodnym muzycznym potencjałem dysponują Katowice. W tym roku zapraszamy mieszkańców na wspaniałe widowisko, które przygotuje dla nas duet Grubson i Mrozu, wraz ze swoimi gośćmi” – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. – „Kocham Katowice” to rodzinne wydarzenie, dlatego w Strefie Kultury nie zabraknie też specjalnych atrakcji dla dzieci. Już dziś wszystkich mieszkańców Katowic serdecznie zapraszam na 9 września do Strefy Kultury już od godz. 16.00” – dodaje prezydent.

Reklama

Zasada jest prosta – na tę wyjątkową okazję Katowice zapraszają znanego artystę, żeby stworzył supergrupę z innymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej i przygotował specjalny, dedykowany Katowicom repertuar. W ten sposób swoje urodziny Katowice świętują od 2018 roku. Mieszkańcy mogli być wówczas świadkami niezwykłego widowiska pod wodzą Organka. W następnych latach rolę liderów na scenie przejmowali kolejno: Ørganek, Abradab, Krzysztof Zalewski, a w ubiegłym roku Vito Bambino z Brodką. Choć Mrozu i Grubson należą do czołówki polskiej sceny muzycznej i mogą się pochwalić licznymi kolaboracjami m.in. w ramach koncertów Męskie Granie, w Katowicach będą współpracować ze sobą po raz pierwszy!

„Przygotujemy specjalny set muzyczny. To będzie niezapomniane show! Pojawią się wspaniali goście, tacy jak Małgorzata Ostrowska, Zalia, Kuba Badach i inni” – mówił w trakcie konferencji prasowej zapowiadającej koncert „Kocham Katowice” Grubson. „Ja pojawię się na koncercie Grubsona, Grubson pojawi się u mnie. Będzie pełno bluesa, funku, soulu i hip-hopu. Musicie tam być” – dodał Mrozu.

Na scenie Mrozu i Grubson nie będą sami, bo każdy zaprasza do swojej części koncertu muzycznych przyjaciół. Już dziś wiemy, że będzie ich wspierać Małgorzata Ostrowska, czyli  bez wątpienia jedna z muzycznych ikon lat 80. Artystka w tym roku obchodzi 40-lecie pracy artystycznej. Przedstawicielką najmłodszego pokolenia polskiej piosenki Zalia, wystąpi również niezmiennie popularny Kuba Badach. A to zapewne nie wszyscy, bo na koncertach „Kocham Katowice” zawsze zdarzają się jeszcze niespodzianki…

Natomiast nie jest już niespodzianką nazwisko artysty, który wystąpi przed głównym koncertem – jako suport. To Rubens – wokalista i gitarzysta, który zanim zaczął solową karierę, grał u boku innych muzyków. Opłacało się, bo tylko w tym roku był nominowany w aż 6 kategoriach do Nagrody Fryderyka. Urodziny promują też młodych zdolnych z Katowic i regionu. Tym razem na scenę „Kocham Katowice” wrócą znane z mocnego, gitarowego brzmienia dziewczyny z tria Szklane Oczy. Kiedyś debiutowały w katowickim programie Dzielnica Brzmi Dobrze, a teraz wracają z nowym repertuarem.

Otwarcie Strefy Kultury nastąpi o godz. 16.00, pierwszy koncert rozpocznie się o godz. 17.00, a finałowy koncert zabrzmi o zmroku. Jak co roku najmłodszych zapraszamy do specjalnie przygotowanej Strefy Dziecka. W tym roku animować ją będzie katowicki Teatr Gry i Ludzie. Bańki mydlane, dmuchańce, animacje żonglerskie, szkółka szczudlarska i bębniarska to nie jedyne atrakcje w tej strefie. 

W związku z organizacją wydarzenia parkingi w Strefie Kultury będą wyłączone z użytkowania od 5.09.2023 od godz. 6.00 rano do kolejnego wtorku (12.09.) do godz. 20.00.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 + 22 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.