foto: GKS Katowice
Reklama

Już 8 września rusza nowy sezon TAURON Hokej Ligi. GKS Katowice, aktualny Mistrz Polski, swój pierwszy mecz rozegra w niedzielę 10 września. Wielu kibiców zadaje sobie pytanie, czy Trójkolorowi rozpoczną rozgrywki w Satelicie czy też na początku rozgrywać będą mecze w pobliskim Jantorze.

8 września rusza nowy sezon TAURON Hokej Ligi, w którym prowadzony przez trenera Jacka Płachtę GKS Katowice, podobnie jak przed rokiem, będzie bronił tytułu mistrzowskiego. W ostatnich latach sympatycy GieKSy przyzwyczaili się, że choć sezon hokejowy rozpoczyna się tuż po wakacjach, Satelita, w której na co dzień rozgrywają swoje mecze Trójkolorowi, nie jest jeszcze gotowa i przez wiele pierwszych tygodni katowiczanie grają swoje spotkania na wyjazdach. Przykładowo w ubiegłym roku inauguracja sezonu w Satelicie miała miejsce dopiero 14 października.

Reklama

W tym roku opublikowany terminarz ligi pozytywnie zaskoczył wielu fanów hokeja w mieście, bo GieKSa swój pierwszy mecz we własnej hali ma rozegrać już w drugiej kolejce (10 września), kiedy podejmować będzie obecnych Wicemistrzów Polski GKS Tychy. W związku z tym zapytaliśmy w klubie, gdzie podopieczni trenera Jacka Płachty rozpoczną sezon, we własnej hali czy na Jantorze, gdzie obecnie trenują i rozgrywają sparingi. Odpowiedź rzecznika prasowego GieKSy na pewno ucieszy sympatyków hokeja w Katowicach. – Klub prowadzi rozmowy z operatorem lodowiska na temat warunków jego użytkowania w nadchodzącym sezonie. Obecnie przygotowujemy się do rozpoczęcia rozgrywek w „Satelicie” – informuje Michał Kajzerek. – W związku z tym w najbliższym czasie zostanie uruchomiona sprzedaż biletów i karnetów – dodaje rzecznik prasowy Trójkolorowych.

Przy okazji Kajzerek dodał, że kadra GKS-u jest już bliska skompletowania i przed startem sezonu zostanie uzupełniona o młodych zawodników.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
20 − 3 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.