Reklama

Funkcjonariusze ze śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) wykryli w bagażach obywatela Białorusi 60 tys. sztuk nielegalnych papierosów. Do zdarzenia doszło na lotnisku w Pyrzowicach. Podróżny usłyszał zarzut przestępstwa skarbowego.

Na lotnisku w Pyrzowicach funkcjonariusze ze śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach skontrolowali bagaż pasażera lotu z Aten do Katowic. Kontrabanda obejmowała 3 tys. paczek z 60 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Bagaż należał do obywatela Białorusi posługującego się paszportem Litwy. Podróżny przeszedł zielonym pasem „nic do oclenia”.

Reklama

Podczas kontroli zatrzymany tłumaczył się, że kupił papierosy na Białorusi. Nielegalny towar podróżny chciał przewieź przez Polskę i sprzedać określonemu odbiorcy we Francji. Zarobione pieniądze miał przeznaczyć na życie.

Białorusinowi przedstawiono zarzut narażenia Skarbu Państwa na uszczuplenie należności podatku akcyzowego w kwocie blisko 60 tys. zł. Grozi mu za to kara grzywny do 720 stawek dziennych. Postępowanie w sprawie poprowadzi śląski Urząd Celno-Skarbowy w Katowicach.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
27 − 25 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.