Ciężarówki / fot. Policja
Reklama

Na m.in. A4 i S1 kontrolowali tiry. Były m.in. mandaty za „wyścigi słoni”. Chodzi o nowe przepisy, które ograniczają pojazdy ciężarowe. 

„Obowiązujące przepisy zobowiązują kierujących pojazdami przeznaczonymi do przewozu ładunków o maksymalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 tony lub zespołem pojazdów o długości ponad 7 metrów, na autostradzie lub drodze ekspresowej o trzech lub więcej wyznaczonych pasach ruchu na jezdni w jednym kierunku – do korzystania wyłącznie z dwóch pasów ruchu przeznaczonych dla danego kierunku, znajdujących się najbliżej prawej krawędzi jezdni. Za naruszenie tego obowiązku grozi mandat w wysokości 500 złotych i 6 punktów karnych” – informuje policja. 

Reklama

Drogówka wzięła pod lupę A1 i A4 oraz drogi ekspresowe S1 i S52. 

Podczas całodziennych działań policjanci śląskiej drogówki ujawnili łącznie 261 naruszeń przepisów ruchu drogowego, których dopuścili się przede wszystkim kierowcy samochodów ciężarowych. 

Najczęściej ujawnionym wykroczeniem, oprócz zakazu wyprzedzania przez samochody ciężarowe (45 przypadków), było niezachowanie minimalnej odległości za pojazdem poprzedzającym na autostradach i drogach ekspresowych (60 przypadków). Policjanci nałożyli w sumie 221 mandatów, skierowali do sądu 10 wniosków o ukaranie oraz zastosowali 30 pouczeń. 

Jedna osoba odpowie przed sądem za kierowanie samochodem pomimo cofniętych uprawnień.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
7 − 1 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.