fot. Natalia Podbielska
Reklama

160 wystawców na Jarmarku u Babci Anny. Będzie oferta rękodzielnicza, spożywcza i gastronomiczna. Wydarzenie odbędzie się 30 lipca na Nikiszowcu. 

Dominować będą artyści i twórcy – lokalni, ale także z różnych części Polski. Jak co roku będą prezentować swoje autentyczne wyroby artystyczne i użytkowe, takie jak: ceramikę, biżuterię, wyroby ze szkła, drewna i skóry, produkty dziergane. Nie zabraknie też stoisk z obrazami lokalnych twórców oraz z regionalną literaturą. 

Reklama

„W tym roku mocno postawiliśmy także na spożywcze produkty rękodzielnicze małych przetwórni. Znajdziecie na stoiskach takie naturalne wyroby jak: syropy, musy z owoców, musztardy, pasztety wegańskie, powidła, dżemy, pasty i pesto, miody, kiszonki. Ofertę dopełniać będzie różnorodny asortyment regionalnych win i nalewek oraz lokalnego browaru. Zapraszamy też do naszej strefy gastro, w której będzie można przekąsić lub zjeść tradycyjny obiad. Łącznie planujemy 45 stoisk z ofertą gastronomiczną i spożywczą” – informują organizatorzy. 

Strefa animacji i zabawy 

Jarmark jest wydarzeniem dla wszystkich – bez względu na wiek, czy… sposób spędzania wolnego czasu. W tym roku zaplanowaliśmy na Skwerze Zillmannów strefę edukacji, animacji i zabawy dla najmłodszych i trochę starszych:

godz. 12.00-16.00: Stowarzyszenie Kurka Wodna – „Cenny Plastik”

Na stoisku edukacyjnym prowadzonym będzie można wziąć udział w pokazie tworzenia niezwykłych przedmiotów z plastikowych śmieci. Z pomocą prostych, ale jakże innowacyjnych urządzeń, połączone zostanie odzyskiwanie odpadów z designem i fajną zabawą.

godz. 13.00-18.00: Teatr Gry i Ludzie

Niezwykły pokaz, podczas którego zobaczycie aktorów poruszających się niezwykłymi pojazdami z epoki pary i żelaza. Będzie też można cyknąć sobie fotkę siedząc na gigantycznym rowerze czy zadzwonić do Alexandra Bella z nietypowego telefonu. 

godz. 13.30: Orkiestra Wieczorek

W nawiązaniu do przemysłowej tradycji osiedla oraz tradycji obu naszych Jarmarków zagra górnicza Orkiestra Wieczorek. 

godz. 18.30: Kapela Fedaków

A już na sam koniec zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy z Kapelą Fedaków, która najlepiej wie jak roztańczyć i rozśpiewać publiczność swoją muzyką inspirowaną m.in. tradycją śląską. 

Dojazd 

Przygotowano darmowe linie autobusowe, którymi dojedziecie prawie do samego Jarmarku. Pierwsza linia biegnie z katowickiego Dworca PKP (lokalizacja: stanowisko podziemne nr 10, kierunek Pyrzowice), m.in. przez Centrum Przesiadkowe Zawodzie dysponujące dużym darmowym parkingiem (dokładna lokalizacja przystanku: https://goo.gl/maps/uthjopQiTNgieL2i6). 

Druga linia zaczyna się przy dużym i darmowym parkingu przy Cmentarzu Komunalnym (ul. Murckowska). Obie linie kończą w tym samym miejscu czyli na przystanku Janów Zamkowa Skwer. Dokładny rozkład obu linii na załączonej grafice. 

Przy Cmentarzu Komunalnym i na Zamkowej dyżurować będą pracownicy służby informacyjnej. Wszystkie przystanki darmowej komunikacji oznaczone będą flagami jarmarkowymi oraz Miasta Katowice. 

„Przy okazji polecamy także tradycyjną komunikację miejską, której sieć uzupełni nasze linie specjalne. Przypominamy, że jak zwykle tego dnia w obszarze Nikiszowca obowiązywać będzie zmieniona organizacja ruchu drogowego i wjazd na osiedle będzie możliwy tylko dla mieszkańców posiadających specjalne wjazdówki” – podkreślają organizatorzy. 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
20 − 14 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.