Sesja Rady Miasta Katowice / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

W Katowicach chcą referendum w sprawie odłączenia 7 dzielnic i przyłączenia ich do Mikołowa. Sprawą zajmą się radni, którzy powołają specjalną komisję. 

Chodzi o dzielnice: Ligota, Panewniki, Piotrowice, Ochojec, Podlesie, Zarzecze oraz Kostuchna. Pismo w sprawie referendum wpłynęło do miasta w połowie lipca. Radni zajmą się sprawą na najbliższej sesji Rady Miasta Katowice. 

Reklama

„Pełnomocnik inicjatorów referendum pismem z 16 lipca 2023 r. […] złożył wniosek mieszkańców o przeprowadzenie referendum lokalnego w sprawie odłączenia od miasta Katowice (gminy i powiatu) następujących dzielnic: Ligota, Panewniki, Piotrowice, Ochojec, Podlesie, Zarzecze oraz Kostuchna i przyłączenia ich do Gminy Mikołów i Powiatu Mikołowskiego. Zgodnie z przepisem art. 16 ust. 2 ustawy o referendum lokalnym Rada Miasta Katowice winna powołać ze swego składu komisję do sprawdzenia, czy złożony przez mieszkańców wniosek o przeprowadzenie referendum lokalnego odpowiada przepisom ww. ustawy” – czytamy w projekcie uchwały. 

W skład komisja, która sprawdzi czy wniosek odpowiada przepisom wejdzie trójka radnych.

Reklama

6 KOMENTARZE

  1. Może na początek niech założą samozwańczą Ligocką Republikę Ludową i Piotrowicką Republikę Ludową, a potem wystąpią do samorządowców mikołowskich o przyłączenie do macierzy 😄

  2. Ten, kto te dzielnice przyłączył kiedyś do Katowic, miał dobrze w głowie namieszane. Co te dzielnice mają – do dziś – wspólnego z Katowicami? NIC. Równie dobrze mogłyby być przyłączone do Zabrza. Całe Katowice to zlepek, o czym najlepiej świadczy położenie „centrum” tego zlepka – jak to się ma do całośći?

  3. Mieszkam w jednej z tych dzielnic i one od zawsze należały do Katowic. Jesli jakiś idiota chce się przenieść do Mikolowa, droga wolna, tylko niech nie zawraca głów radnych głupotami i niech nie decyduje za mieszkańców Katowic że mają mieszkac w innym miescie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
29 − 12 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.