Budowa ciągu pieszo-rowerowego na Meteorologów / fot. UM Katowice
Reklama

Rusza budowa ciągu pieszo-rowerowego na ul. Meteorologów. Projekt został zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego. Roboty rozpoczną się 17 lipca. Powstanie droga rowerowa wzdłuż ul. Meteorologów na odcinku do ul. Porfirowej.

To zadanie, które w katowickim BO otrzymało 934 głosy mieszkańców. W przetargu ogłoszonym przez Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach  wpłynęły 3 oferty. Umowę na realizację tego zadania podpisano z firmą ZRDiTZ Romus z Katowic, która wyceniła prace na nieco ponad 1 mln zł. 

Reklama

Na wybudowanie infrastruktury wykonawca będzie miał 45 dni. Zakres prac obejmuje wykonanie ciągu pieszo-rowerowego po stronie ogródków działkowych, łączącego ul. Zgrzebnioka z ul. Porfirową. Ciąg będzie wykonany z masy mineralno-bitumicznej koloru naturalnego. Długość planowanego połączenia to blisko 500 metrów.

Przypomnijmy, że niedawno zakończyła się inwestycja dotycząca budowy ronda
na ul. Meteorologów, którego układ drogowy uwzględnia gotowe już przejazdy rowerowe w kierunku pobliskiego osiedla. Wszystkie te działania wpłyną na poprawę komfortu, bezpieczeństwa oraz płynności ruchu drogowego na odcinku od ul. Zgrzebnioka do ul. Porfirowej. 

Na etapie projektowania znajdują się również kolejne odcinki połączenia rowerowego od osiedla Zgrzebnioka do ul. Francuskiej, które – podobnie jak nowa infrastruktura na ul. Meteorologów – powstają w wyniku głosowania mieszkańców w ramach katowickiego Budżetu Obywatelskiego. 

Wymiana nawierzchni chodników wzdłuż al. Korfantego

Trwają również prace związane z wymianą zniszczonych nawierzchni chodników w ciągu al. Korfantego na odcinku od ul. Cisowej do ul. Jesionowej. Zgonie z planem prace powinny zakończyć się do końca lipca, więc z początkiem sierpnia piesi będą mogli korzystać z odnowionych i bezpiecznych chodników. 

Prace obejmować będą rozbiórkę zniszczonych i zdeformowanych nawierzchni chodnika z płytek betonowych i zabudowanie nowej nawierzchni z kostki betonowej na podbudowie. 

Reklama

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
7 − 4 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.