Działania z wykorzystaniem robota na Katowice-Airport / fot. Śląska Straż Graniczna
Reklama

Katowice Airport: Przez pozostawiony bagaż bez opieki, ewakuowano 300 osób. Zapominalscy podróżni potrafią wywołać spore zamieszanie na lotnisku. 

Funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych Państwowej Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach podczas patrolu zauważyli bagaż pozostawiony bez opieki w terminalu A katowickiego lotniska. 

Reklama

„Przeprowadzono analizę zapisów monitoringu, jednak nie udało się ustalić właściciela szarej walizki. Wyznaczono strefę bezpieczeństwa, ewakuowano terminal A (ok. 300 osób), powołano sztab kryzysowy. W takcie ewakuacji ujawniono w terminalu A drugą walizkę koloru granatowego. Podjęto czynności rozpoznania  minersko-pirotechnicznego w celu sprawdzenia bagażu. Bagaże sprawdzono manualnie pod katem niebezpiecznych przedmiotów, nie ujawniono materiałów ani urządzeń wybuchowych” – informuje Śląska Straż Graniczna. 

W trakcie działań wykorzystano robot pirotechniczny, urządzenie rentgenowskie oraz pojazd pirotechniczny.

Na podstawie danych monitoringu oraz odprawy granicznej ustalono osobę, która pozostawiła drugi bagaż. Okazało się, że była to cudzoziemka, która w międzyczasie odleciała do Larnaki na Cyprze. Na szczęście dla innych podróżnych, cała sytuacja nie wywołała opóźnień.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
26 + 9 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.