Urząd Miasta Katowice / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

Mieszkańcy południowych dzielnic Katowic narzekają na fetor. Radny wnioskuje o zatrzymanie odoru, przez montaż kopuł osłonowych na zbiornikach w oczyszczalni w Podlesiu.

Problem z oczyszczalnią zgłaszali mieszkańcy. Głównie południowych dzielnic. Zwłaszcza ci, którzy mieszkają w pobliżu obiektu znajdujących się w Podlesiu przy ulicy Zaopusta 70.

Reklama

„Zwracam się z prośbą o zamontowanie odpowiednich kopuł osłonowych nad zbiorkami wspomnianej oczyszczalni. Mieszkańcy pobliskich osiedli od dłuższego czasu narzekają na – szczególnie w okresach letnich – nieznośny unoszący się w powietrzu fetor. Twierdzą także, że z tych zbiorników ściekowych wydzielają się niepożądane substancje” – napisał w interpelacji radny Dawid Kamiński (PiS). „Bardzo proszę o przeanalizowanie zgłaszanego problemu oraz zastosowanie odpowiednich i profesjonalnych procedur, które zastopują opisane w piśmie dolegliwości. Celem doprecyzowania problemu i opisania go przez mieszkańców mogę podać kontakt do mieszkańców, którzy skarżą się na niekomfortowe warunki życia” – dodaje.

Wiceprezydent Mariusz Skiba, poinformował radnego, że wystąpi do Katowickich Wodociągów, które zarządzają oczyszczalnią ścieków w sprawie fetoru. O udzielonej odpowiedzi, gdy się pojawi, poinformujemy.

Reklama

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
15 + 19 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.