Reklama

Dziewczyny za kierownice w PKM Katowice to hasło nowej kampanii rekrutacyjnej, która ma zachęcić kandydatki do pracy w PKM Katowice. Kampania jest kierowana do kobiet, ponieważ chcemy pokazać, że praca kierowcy to również zajęcie dla Pań. Oczywiście panowie również mogą się zgłaszać – czekamy na wszystkich chętnych!

Dzięki kampanii chcemy obalić mit, że prowadzenie autobusu wymaga dużo siły, pojazdy są przestarzałe i niewygodne, a oprócz prowadzenia autobusu trzeba jeszcze zmieniać ciężkie koła, czyścić, tankować. To tylko mity, które funkcjonują na temat pracy kierowcy autobusu. Autobusowa rzeczywistość XXI wieku wygląda zupełnie inaczej. Coraz częściej za kierownicami tak dużych pojazdów można także ujrzeć… panie.

Reklama

– W PKM Katowice pracuje już 29 kobiet, a ich liczba z roku na rok rośnie. Wiele osób myśli, że praca kierowcy autobusu jest typowo męskim zajęciem – a to nieprawda. Wiele czynników przemawia za tym, że to właśnie kobiety mogą u nas znaleźć pracę, która pomoże im pogodzić życie osobiste i pracę. Nasz tabor jest bardzo nowoczesny, dzięki czemu prowadzenie autobusu jest co najmniej tak komfortowe, jak samochodu osobowego. Od niektórych pań, które kierują autobusami, słyszałem, że nawet bardziej – przekonuje Roman Urbańczyk, prezes PKM Katowice.

PKM Katowice oferuje stabilną pracę, dobre zarobki i uprawnienia na całe życie

PKM Katowice pomaga swoim pracownikom łączyć pracę z życiem prywatnym. Dla wielu osób dużym ułatwieniem jest to, że praca nie odbywa się w sztywnych godzinach biurowych. Często można dopasować ją do własnych potrzeb i innych zobowiązań. Jest to szczególnie przydatne w przypadku rodziców, którzy muszą opiekować się dziećmi. W takiej sytuacji praca zmianowa jest rozwiązaniem wielu problemów. Harmonogram pracy można także dopasować do własnych preferencji. Co ważne PKM Katowice to firma publiczna, gwarantująca umowę o pracę i bezpieczeństwo zatrudnionego – zatrudnienie na umowy śmieciowe czy nieterminowe wypłaty nie wchodzą tu w grę.

PKM Katowice pomaga zorganizować kurs na prawo jazdy kat. D, który jest w większości dofinansowany przez przedsiębiorstwo. Natomiast jeśli ktoś już takie prawo jazdy posiada, wtedy organizowany jest przyspieszony kurs kwalifikacji zawodowej, który również jest dofinansowany przez przewoźnika. Co ważne, zdobyte uprawnienia są przyznawane na całe życie, nie tylko na czas pracy w PKM-ie.

– Autobus prowadzi się podobnie jak samochód osobowy. Ja prawo jazdy kat. D zrobiłam po 40. Wcześniej przez wiele lat nie pracowałam. Kurs zrobiłam w ciągu miesiąca i zdałam za pierwszym razem. Dzięki temu mogłam zmienić swoje życie i utrzymać się po rozwodzie. Nie ma tu dyskryminacji kobiet – zarabiamy tak samo, jak mężczyźni. Z zalet mogę jeszcze wymienić m.in. elastyczny grafik, dzięki czemu można pogodzić życie osobiste z pracą. Poza tym to zajęcie sprawia mi po prostu satysfakcję – jeżdżę na różnych trasach i lubię, jak mi się krajobraz za oknem zmienia – podsumowuje pani Ewa Piecewicz, kierowca w PKM Katowice.

Kobiety w PKM Katowice

Obecnie w PKM Katowice pracuje 29 kobiet, które prowadzą autobusy. Wśród nich są panie zarówno starsze, jak i młodsze, oraz takie, które zmieniły dotychczasową ścieżkę kariery. Kilka pań, które u nas pracują, prawo jazdy kat. D zrobiło, będąc już po 40. urodzinach. Wiele pań ma wyższe wykształcenie. Jedna z pań dzięki pracy w PKM Katowice mogła ułożyć sobie życie na nowo po rozwodzie. Inna z powodzeniem łączy pracę w PKM-ie z wychowywaniem kilkorga dzieci. Mamy także małżeństwo, które na zmianę jeździ wspólny autobusem, aby móc połączyć pracę z opieką nad dziećmi. Jak widać, panie pracujące w PKM Katowice mają bardzo różne historie, ale łączy je to, że tu właśnie znalazły stabilną pracę, którą z powodzeniem godzą z życiem prywatnym.

Kobiety jako kierowcy sprawdzają się równie dobrze. Co więcej, kierowca autobusu w PKM Katowice jest odpowiedzialny jedynie za prowadzenie autobusu. Wszystkie prace związane z obsługą serwisową autobusu przejmuje na siebie personel techniczny, który każdy autobus po przyjeździe z trasy sprawdza, sprząta, dokonuje koniecznych napraw, przeglądów czy wymiany opon. Kierowca przychodzi do idealnie przygotowanego pojazdu, gotowego do odpalenia i wyruszenia w trasę.

Jak zacząć przygodę z PKM Katowice?

Wszystkie zainteresowane panie zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej dziewczynyzakierownice.pl, gdzie można wypełnić prosty formularz zgłoszeniowy, pobrać informator o tym, jak zacząć pracę za kółkiem, a nawet zapoznać się z historiami pań, które już dziś kierują autobusami. Jeżeli potrzebujemy więcej informacji, można także zadzwonić pod nr tel. 32 493 10 72 i porozmawiać na temat kandydowania z działem kadr PKM Katowice.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
17 + 25 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.