Cichy Protest na Placu Kwiatowym / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

W sobotę będą protestować na Placu Kwiatowym w Katowicach. ”Mamy dość tego, że kobiety umierają na oddziałach patologii ciąży, bo ich życie jest mniej warte niż obumierającego płodu” – mówi jedna z organizatorek wydarzenia, które odbędzie się 10.06 o godzinie 19.00 na Plac Kwiatowym. 

„Pani  Dorota była w 20 tygodniu ciąży, kiedy odeszły jej wody płodowe. Do szpitala trafiła 21 maja. Lekarze kazali jej leżeć z nogami do góry, bo „wody płodowe mogą wrócić”, okłamali kobietę, że można uratować ciążę. Pacjentka odczuwała pogarszający się stan swojego zdrowia. Po trzech dniach, o godzinie 5:00 lekarze ponownie wykonali USG i okazało się, że płód nie żyje i nawet wtedy nie zabrali się za ratowanie matki. Dopiero o 7;16 dzwonili do konsultanta wojewódzkiego ds. ginekologii z zapytaniem o zgodę na usunięcie martwego płodu. Kobieta była już nieprzytomna. Na ratunek dla pani Doroty było za późno. Umiera o godzinie 9:38” – opisują zdarzenie organizatorzy wydarzenia. 

Reklama

To zdarzenie miało miejsce w Nowym Targu. W proteście organizowanym w Katowicach udział zapowiedziało już ponad 100 osób. Organizatorki proszą o zabranie ze sobą zniczy.

”Mamy dość tego, że kobiety umierają na oddziałach patologii ciąży, bo ich życie jest mniej warte niż obumierającego płodu. Lekarze boją dokonać aborcji obumierającego płodu, nawet w przypadku postępującej sepsy. Czekają do stanu krytycznego matki, aby nie być oskarżonym o aborcję. Taki strach wprowadził wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 20.10. 2020 roku, który zdaniem Ordo Iuris i prawicy nie dotyczy sytuacji zagrożenia życia matki. Niestety, rzeczywistość odbiega od teorii” – mówi Izabela Krzyczkowska z Manify Śląskiej, współorganizatorka protestu.

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie na FB; https://www.facebook.com/events/282466257559522?ref=newsfeed

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
27 − 4 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.