Reklama

Finał polskiej edycji konkursu zespołów Metal 2 the Masses, którego zwycięzcy wystąpią na brytyjskim festiwalu Bloodstock. Poza finalistami gościnnie wystąpią duńskie legendy thrashu Artillery, polscy pionierzy industrial rocka Agressiva 69 i kataloński altmetalowy skład Donuts Hole. Zapraszamy 10 czerwca do Leśniczówka Rock’n’Roll Cafe!

Założone w 1982 roku duńskie Artillery uczestniczyło w pierwszej fali thrashu, swoim energetycznym, szybkim i zbudowanym na riffach brzmieniu przypominając Voivod czy Megadeth. Po wydaniu trzech studyjnych albumów i intensywnym koncertowaniu przez lata osiemdziesiąte rozstali się w 1991 r.; siedem lat później wznawiając działalność, po dwóch latach znów się rozstając i ostatecznie wracając na scenę w 2007 roku. Ich dyskografia aktualnie obejmuje obecnie dziesięć albumów studyjnych, z których ostatni to wydane w 2021 r, X.

Reklama

Agressiva 69 to najbardziej rozpoznawalny w Polsce zespół industrial rockowy i prekursor tego gatunku w kraju. Grupa została założona w 1987 przez Tomasza Grocholę i Jacka Tokarczyka, Występowali na największych scenach w Polsce i Europie z takimi gwiazdami jak the Prodigy, Paradise Lost, New Model Army, The Mission, Front 242, Marc Almond czy Alphaville; na koncie mają osiem albumów studyjnych, z których najnowszym jest Ummmet z 2012 roku. Donuts Hole to kataloński kwintet altmetalowy założony w 2009 roku, w którego muzyce słychać silne wpływy metalcore’u – czasem nawet deathcore’u – i progu. Na koncie mają trzy albumy, z których ostatni to konceptualne wydawnictwo Fragmenta z roku 2020.

Pozostałe pięć zespołów – finaliści Metal 2 the Masses – zostanie ogłoszone po ich wyłonieniu w półfinałach.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 − 26 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.