Tauron Nowa Muzyka / fot. mat. pras.
Reklama

8 czerwca w Katowicach startuje Tauron Nowa Muzyka. Opanuje NOSPR, Strefę Kultury i Muchowiec. Elektroniczne brzmiani mają zapewnić odbiorcom niezapomnianych wrażeń muzycznych, ale to nie wszystko. 

Wyjątkowa instalacja „Enter” na festiwalu pojawi się dzięki wspólnym działaniom fundacji Soundscape oraz firmy Tauron – sponsora głównego festiwalu Tauron Nowa Muzyka. Instalację będzie można zobaczyć w strefie Tauron, która zlokalizowana będzie przed wejściem głównym na teren festiwalu  w Strefie Kultury. Jej autorem jest Ksawery Kirklewski.

Reklama

Stwórz cyfrowego sobowtóra na TNMK 2023

Instalacja „Enter” Ksawerego Kirklewskiego wydobywa na światło dzienne proces przechwytywania danych, który zachodzi podczas robienia sobie popularnego selfie. Punkty świetlne umieszczone na specjalnych LED-owych pasach stworzą powiększony obraz zrobionego zdjęcia. Kamera przekazuje ruch w czasie rzeczywistym, tworząc efekt cyfrowego lustra. Ta pikselowa wersja każdego z nas będzie nawiązywać do gier wideo z lat 80-tych. W połączeniu z generowanym na żywo dźwiękiem, zaprojektowanym przez Arkadiusza Krupińskiego, poznajemy nasze cyfrowe sobowtóry – festiwalowe oblicza! Takiej atrakcji z pewnością nie było jeszcze na żadnym muzycznym festiwalu w Polsce! Całą akcję podsumuje specjalny klip, w którym udział wezmą wszyscy, którzy przyjdą, by stworzyć swego cyfrowego sobowtóra. Będzie to świetna pamiątka dla wszystkich uczestników z tegorocznej edycji festiwalu Tauron Nowa Muzyka 2023.

„Cieszymy się, że jako Fundacja Soundscape możemy włączyć się w tworzenie jednego z najlepszych festiwali muzyki elektronicznej w Europie. Na festiwalowiczów strefie TAURON będzie czekać wyjątkowa, interaktywna instalacja świetlna „Enter”. Jej autorem jest światowej sławy artysta Ksawery Kirklewski. Instalacja daje możliwość poznać swojego cyfrowego sobowtóra. Wszyscy odwiedzający strefę TAURON będą mogli również wziąć udział w wyjątkowym konkursie i wygrać cenne nagrody” – mówi Paweł Pindur, założyciel fundacji Soundscape.

Tauron oraz Fundacja Soundscape przygotowali dla uczestników wyjątkowy konkurs „Festiwal Kreatywności”. Odwiedzający będą mogli dodawać swoje konkursowe filmy z wykorzystaniem instalacji „Enter” na platformę Facebook z oznaczeniem kont: @NowaMuzyka, @Tauronpolskaenergia i @FundacjaSoundscape lub Instagram z oznaczeniem kont: @nowa_muzyka, @fundacjasoundscape oraz @tauron_pe, a także z hasztagami #FestiwalKreatywności, #tauronnowamuzyka, #tauron oraz #fundacjasoundscape. Posty zostaną ocenione przez jury, a dwa najlepsze  zostaną nagrodzone. Zwycięzca konkursu otrzyma podwójny 3-dniowy karnet w Tauron Nowa Muzyka 2024 oraz wejście dla dwóch osób na wszystkie imprezy organizowane przez Fundację Soundscape. Uczestnik konkursu, który zajmie drugie miejsce, otrzyma podwójny 2-dniowy karnet na Tauron Nową Muzykę 2024 oraz podwójne wejście na jedno wybrane wydarzenie organizowane przez fundację Soundscape.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
21 + 8 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.