ORW Bugla / fot. UM Katowice
Reklama

Wiadomo kiedy miasto uruchomi kąpieliska. Wodne place zabaw już działają, natomiast basen Rolna będzie czynny po raz pierwszy w tym sezonie w weekend 10 i 11 czerwca. 

10 i 11 oraz 17 i 18 czerwca będzie czynne kąpielisko przy ulicy Rolnej, od 23 czerwca dostępne będzie ono codziennie. Tego dnia zacznie działać również Bugla. Ponadto w tym sezonie plaże Doliny Trzech Stawów i Morawy będą czynne dla katowiczan przez cały lipiec i sierpień – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. 

Reklama

W lipcu i sierpniu z obiektu przy ul. Nasypowej skorzystamy od 10.00 do 18.00. Dostępne są baseny rekreacyjny i mały oraz brodzik dla dzieci.

„To nowość, bo w tamtym roku Rolną otwierano dwa tygodnie później. Również Bugla będzie dostępna dłużej, bo do godziny 19.00” – zapowiada Daniel Muc, dyrektor katowickiego MOSiR-u.

Bugla będzie czynna od 23 czerwca do końca lipca od 10.00 do 19.00. W sierpniu od 10.00 do 18.00. natomiast z  basenu zlokalizowanym w Ośrodku Wczasowym Gliwicka będzie można korzystać od początku lipca do końca sierpnia od 10.00 do 18.00.

Morawa i Trzy Stawy

Zażywać wodnych kąpieli i plażować będzie można także w Dolinie Trzech Stawów i nad Morawą. Dotychczas opieka ratowników przy tych obiektach była dostępna tylko przez jeden miesiąc. W tym roku możliwość kąpieli pod okiem ratownika będzie istniała od początku lipca do końca sierpnia, w godzinach od 10.00 do 18.00.

Wypożyczalnia w Dolinie Trzech Stawów czynna od 3 czerwca 

W katowickiej Dolinie Trzech Stawów będzie można wypożyczyć kajak, łódź do wiosłowania, rowerki wodne, elektryczne łodzie motorowe dla trzech i pięciu osób. Atrakcje będą dostępne od 3 czerwca. Od 1 lipca natomiast wypożyczyć będzie można jednoosobową deskę SUP. 

„Dolina Trzech Stawów cieszy się niesłabnącą popularnością przez wzgląd na dostępność różnorodnych atrakcji wodnych i możliwości spędzania wolnego czasu. Pierwsze dni czerwca zapowiadają się słonecznie, więc zadbaliśmy aby mieszkańcy mogli jak najszybciej skorzystać ze strefy udogodnień pływackich” – mówi Daniel Muc, dyrektor katowickiego MOSiR-u. 

Wypożyczalnia będzie czynna od poniedziałku do piątku od 15:00 do 19:00. W soboty, niedziele i dni wolne będzie otwarta od 10.00 do 19.00, przy czym każdorazowo sprzęt będzie wydawany do 18:00.

Pół godziny na dwuosobowym kajaku będzie kosztowało 13 złotych. Tyle samo czasu spędzimy w czteroosobowej łodzi do wiosłowania i na rowerku wodnym za 20 złotych. Przepłynięcie się elektryczną łódką motorową to koszt od 35 złotych. Tę samą kwotę zapłacimy za godzinę na desce SUP. Obiekt prowadzi zewnętrzna firma przy współpracy z katowickim MOSiR-em. 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
15 − 10 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.