Reklama

Z okazji 40-lecia Leśniczówki mamy dla Was podwójne zaproszenie na koncert Nocny Kochanek + Turbo + inni. Wydarzenie to odbędzie się jutro 3 czerwca 2023 roku o godzinie 18:00 w Leśniczówka Rock & Roll Cafe al. Muzyków 1, Park Śląski.

Zdrajcy Metalu wracają do Leśniczówki. Chłopaki z Nocnego Kochanka za nic w świecie nie przegapili by srogiej balangi z okazji 40-lecia działalności chorzowskiego klubu. Towarzyszyć będzie im kultowy zespół Turbo – sam celebrujący 40-lecie – oraz składy Scream Maker i Burdelszaft.

Reklama

BILETY MOŻNA NABYĆ TUTAJ

Nocny Kochanek to jeden z nielicznych polskich zespołów metalowych, który muzykę, a przede wszystkim towarzyszące jej teksty tworzy z ogromnym dystansem do samych siebie oraz do wizerunku zazwyczaj kojarzonego z heavy metalem. Zespół tworzą muzycy grupy Night Mistress. W roku 2012 NM nagrali utwór z przymróżeniem oka do animowanego filmu dla dorosłych Zemsta Faraona pt. Minerał Fiutta – powstanie Minerału zapoczątkowało istnienie Nocnego Kochanka. Muzykę NK należy określić mianem tradycyjnego heavy metalu typowego dla takich zespołów jak Iron Maiden, Judas Priest, Black Sabbath, czy Saxon. Nawę zespołu Nocny Kochanek zawdzięcza Bartoszowi Walaszkowi – reżyserowi Zemsty Faraona, a także popularnej kreskówki Kapitan Bomba, w której wielokrotnie można było usłyszeć muzykę Night Mistress. W jednym z odcinków zespół wystąpił pod szyldem Nocny Kochanek, będącym prześmiewczym tłumaczeniem nazwy Night Mistress.

Poznański zespół Turbo od powstania w 1980 r. stał się jedną z najważniejszych nazw polskiego metalu, zyskując wręcz tytuł pozycji kultowej. Zespół został założony przez basistę Henryka Tomczaka, który wcześniej grał w grupach Stress i Heam; pierwszy skład uzupełnili gitarzysta Wojciech Hoffmann, perkusista Wojciech Anioła i wokalista Wojciech Sowula. Na przestrzeni lat i wielu personelowych rotacji zbadali rejony muzyki gitarowej od hard rocka po speed i prog metal; jedynym stałym członkiem Turbo jest Hoffmann, a przez skład grupy przewinęły się takie postaci jak Robert „Litza” Friedrich czy Grzegorz Kupczyk. Turbo ma na koncie 12 albumów studyjnych, z których najnowszym jest Piąty żywioł z 2013.

Line-up zamykają Scream Maker, metalowy zespół z Warszawy, który ma na koncie supportowanie tuzów pokroju Judas Priest, Motorhead, Slayera, Saxon czy Tarji Turunen; oraz komediowy zespół Burdelszaft.

Konkurs trwa do dziś 02.06.2023 (piątek) do godziny 21:00.

W konkursie może wziąć udział każdy, kto udostępni post na swojej tablicy oraz w komentarzu na naszym facebookowym profilu odpowie na pytanie „Gdzie odbędzie się koncert?”.

Zwycięzcę ogłosimy dziś na naszym fanpage’u

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
7 − 3 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.