foto: Jacek Waszut-Wójkowski
Reklama

Rusza rekrutacja na Uniwersytet Śląski w Katowicach. 84 kierunki czekają na chętnych. O godzinie 12.00 rozpoczęła się internetowa rejestracja kandydatów na wszystkie kierunki – studia I i II stopnia, jednolite magisterskie – stacjonarne i niestacjonarne.  

Uniwersytet Śląski oferuje 84 kierunki studiów, w tym 5 w języku angielskim, prowadzonych na 8 wydziałach, zlokalizowanych w 4 miastach akademickich: Katowicach, Cieszynie, Chorzowie i Sosnowcu. Na najbliższy rok akademicki Uniwersytet Śląski przygotował 7448 miejsc na studiach 1 stopnia, 2 stopnia, jednolitych magisterskich, stacjonarnych i niestacjonarnych.

Reklama

Harmonogram rekrutacji przewiduje nabór podstawowy oraz nabory uzupełniające. Nabory uzupełniające będą uruchamiane tylko wtedy, jeśli w naborze poprzednim nie zostanie wypełniony limit miejsc na kierunku.

„Nabór podstawowy rozpocznie się 1 czerwca 2023 r., a ostatni dzień rejestracji na studia I stopnia oraz jednolite studia magisterskie to 10 lipca 2023 r. Rekrutacja na studia II stopnia zakończy się natomiast 25 lipca 2023 r. Kandydaci rekrutujący się na studia I stopnia oraz jednolite magisterskie poznają wyniki rekrutacji 17 lipca 2023 r., natomiast kandydaci na studia II stopnia 1 sierpnia 2023 r” – informuje UŚ. 

Nowe kierunki studiów oraz specjalności

Wśród nowych kierunków studiów na Uniwersytecie Śląskim w roku akademickim 2023/2024 znajdują się:

  • Lingwistyka stosowana studia stacjonarne I stopnia – W. Humanistyczny;

Kierunek lingwistyka stosowana to nowość na Uniwersytecie Śląskim, która została wprowadzona z myślą o osobach, które wiążą swoją przyszłość z praktycznym wykorzystaniem dwóch języków obcych w różnych dziedzinach życia społeczno-kulturalno-gospodarczego zarówno w kraju, jak i na poziomie międzynarodowym. W roku akademickim 2023/2024 będą oferowane ścieżki językowe zawierające oprócz języka angielskiego drugi wybrany język nowożytny spośród następujących: francuski,  hiszpański, niemiecki i szwedzki.

  • Filologia francuska studia stacjonarne I stopnia – W. Humanistyczny;
  • Filologia hiszpańska studia stacjonarne I stopnia – W. Humanistyczny;
  • Filologia włoska studia stacjonarne I stopnia – W. Humanistyczny;
  • Zarządzanie zasobami ludzkimi w organizacji – studia stacjonarne i niestacjonarne I stopnia – W. Nauk Społecznych;

 

Dodatkowo Uniwersytet Śląski rozszerzył swoją ofertę, dodając nowe formy i poziomy kształcenia na kierunkach:

  • Filologia germańska studia niestacjonarne II stopnia
  • Aquamatyka – interdyscyplinarne gospodarowanie środowiskami wodnymi studia inżynierskie, stacjonarne I stopnia.
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
18 − 14 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.