W Katowicach wkosili rośliny sadzone w ramach Zielone Budżetu Obywatelskiego. Miasto ukarze firmę finansowo, zieleń ma zostać odtworzona

AM

Reklama

W Katowicach wkosili rośliny sadzone w ramach Zielone Budżetu Obywatelskiego. Miasto ukarze firmę finansowo, zieleń ma zostać odtworzona, poinformował KZGM. 

„Ktoś poszedł na całość i skosił większość nasadzeń zrealizowanych w ramach dwóch edycji Zielonego Budżet Obywatelski w Katowicach. Jak nas poinformował KZGM w Katowicach wszystko zostanie odtworzone. Oby to była jednorazowa sytuacja” – czytamy na profilu Nakręcone na Koszutkę. 

Reklama

Chodzi o trawy ozdobne i kwiaty na al. Korfantego 62 i 64.

KZGM poinformował, że zieleń zostanie otworzona, a wykonawca zostanie ukarany finansowo. Poniżej oświadczenie KZGM. 

„Dziś firma odpowiedzialna za prace porządkowe na terenach zielonych zarządzanych przez Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Katowicach, na skutek własnego błędu i niewykonywania zleconych prac zgodnie z umową i naszymi zaleceniami, skosiła trawy ozdobne i kwiaty w dwóch lokalizacjach – przy al. Korfantego 62 i 64. Usunięta roślinność była efektem nasadzeń zrealizowanych w ramach projektów mieszkańców z Zielonego Budżetu Katowic.

Firma świadcząca usługi na rzecz KZGM popełniła niedopuszczalny błąd, który oczywiście spotkał się z naszą natychmiastową reakcją. Rozmawialiśmy z wykonawcą, który już teraz zobowiązał się do odtworzenia zrealizowanych nasadzeń na swój koszt. Ponadto nałożymy na niego karę pieniężną w związku z nieprawidłową realizacją zapisów umowy.

Również jesteśmy mieszkańcami Katowic i zależy nam wszystkim na pięknym, zielonym otoczeniu, które nie tylko wpływa na estetykę, ale ma też ogromne znaczenie dla środowiska. Dlatego chętnie wspieramy wszelkie zielone inicjatywy, jak również realizujemy je samodzielnie. Dbamy  o dotychczasowe zieleńce, prowadzimy ich rekultywację bądź też przeprowadzamy zupełnie nowe nasadzenia – zarówno przed budynkami, jak i w podwórzach kamienic. Chcąc jeszcze bardziej dbać  o przyrodę, staramy się też wykorzystywać do podlewania deszczówkę. Do tej pory na zarządzanych przez nas terenach zamontowaliśmy 34 pojemniki do zbierania deszczówki o różnej objętości, od 210 do nawet 1000 litrów. Zebrana w nich woda jest wykorzystywana do podlewania zieleni nie tylko przez pracowników, ale także lokalne społeczności czy przedstawicieli Rady Jednostek Pomocniczych

Dlatego jest nam przykro z powodu zaistniałej dziś sytuacji i dopilnujemy, by wykonawca naprawił wyrządzone przez siebie szkody” 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
8 − 1 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.