Reklama

Z okazji 40-lecia Leśniczówki mamy dla Was podwójne zaproszenie na koncert Cree + Partyzant + Box Canyon. Wydarzenie to odbędzie się dziś 26 maja 2023 roku o godzinie 18:00 w Leśniczówka Rock & Roll Cafe al. Muzyków 1, Park Śląski. 

Reklama

BILETY MOŻNA NABYĆ TUTAJ

Na 40-leciu Leśniczówki nie mogłoby zabraknąć bluesa i tak szacownej osoby jak Sebastian Riedel. Zespół Cree wniesie dużo dawnego ducha w mury ostatniego, nieprzerwanie działającego klubu na Szlaku Śląskiego Bluesa.

Działający w Tychach na Górnym Śląsku blues rockowy zespół Cree został założony w 1993 roku przez trzech niespełna 16-letnich wówczas chłopców – Sebastiana Riedla, Sylwestra Kramka i Adriana Fuchsa. Pomysłodawcą nazwy zespołu był największy polski bluesman Ryszard Riedel, ojciec Sebastiana, który był zafascynowany historią rdzennych Amerykanów i sam chciał mieć zespół o takiej nazwie. Od tego czasu Cree wydało siedem albumów studyjnych, z których najnowszy to Heartbreaker z 2015 roku; są jednym z najbardziej znanych zespołów śląskiej sceny bluesowej, kontynuując dziedzictwo Riedla-ojca. W Leśniczówce Cree zagra w towarzystwie zespołów Partyzant i Box Canyon.

Duet Partyzant powstał jako solowy projekt gitarzysty Krzysztofa Toczki, znanego z zespołów Zdrowa Woda, Ptaaki i Paradox, także bliskiego współpracownika zespołu Dżem. Aktualnie współtworzy Partyzanta ze swoim synem, perkusistą Mikołajem Toczką. Wspólnie grają dość bezpośrednią muzykę rockową, przyprawioną sporą dawką widowiskowej wirtuozerii: Krzysztof gra na dwugryfowej gitarze, korzystając w dużej mierze z techniki tappingu oburęcznego; Mikołaj też jest technicznie utalentowanym instrumentalistą, który już w wieku 12 lat miał na koncie m.in. koncerty z Marylą Rodowicz. Repertuar wzbogacają o muzykę klasyczną, popularne tematy z filmów czy radiowe przeboje.

Z country w rodowodzie, z rock’n’rollem płynącym w żyłach, z bluesem w sercu i funkowym przytupem formacja Box Canyon od kilku lat gości na polskich scenach muzycznych. Powstały w Katowicach zespół na scenie prezentuje dźwięki tak zwanej americany, będącej mieszanką ulubionych jankeskich rytmów.

Konkurs trwa do dziś 26.05.2023 (piątek) do godziny 12:00.

W konkursie może wziąć udział każdy, kto udostępni post na swojej tablicy oraz w komentarzu na naszym facebookowym profilu odpowie na pytanie „Kogo chciałabyś/chciałbyś zabrać na koncert do Leśniczówki?”.

Zwycięzcę ogłosimy dziś na naszym fanpage’u

https://goout.net/pl/40-lat-w-lesie-cree%2Bpartyzant%2Bbox-canyon/szcvujv/
🎫 Bilety dostępne również na bramce w dniu koncertu.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
23 + 13 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.