Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Katowicach / fot. Oficjalny profil Facebookowy szkoły
Reklama

Katowicka radna pyta dlaczego basen na os. Tysiąclecia od 3 lat jest nieczynny. Miasto po jej interwencji się obudziło i dopyta w ministerstwie. Wcześniej pytał jej kolega z klubu i dostał odpowiedź, że obiekt po pandemii zostanie udostępniony mieszkańcom. Nie został. 

Radna Barbara Wnęk-Gabor z Koalicji Obywatelskiej dopytywała o kwestię basenu, który miał być dostępny m.in. dla mieszkańców osiedla Tysiąclecia. Basen jest częścią Zespołu Szkół Plastycznych przy ulicy Ułańskiej w Katowicach. Miasto nie jest organem prowadzącym szkołę, podlega ona Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Reklama

„Miasto Katowice przeznaczyło kwotę ok. 2 milionów złotych na modernizację tego obiektu. Przypominam, że zgodnie z zawartym porozumieniem basen miał być dostępny dla mieszkańców w czasie wolnym od zajęć lekcyjnych. Proszę o udzielenie informacji w jaki sposób miasto zamierza wyegzekwować warunki jego realizacji, biorąc pod uwagę, że od ok 3 lat basen jest nieczynny?” – zapytała radna Barbara Wnęk-Gabor, prezydenta Katowic. „Czy miasto podjęło lub planuje podjąć rozmowy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kwestii ewentualnego przejęcia basenu wraz z przyległą infrastrukturą, a także czy planuje wyegzekwować utracone korzyści dla miasta w czasie, gdy basen był zamknięty? Jeśli tak, czy zarezerwowano w budżecie miasta środki finansowe na ewentualne przejecie obiektu?” – dopytywała w interpelacji. 

Miasto się zorientuje

Radna na swoje pytania otrzymała ogólną odpowiedź ze strony wiceprezydenta Waldemara Bojaruna. 

„W odpowiedzi na interpelację dot. dostępności basenu przy Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych im. Józefa Pankiewicza w Katowicach znajdującym się na Osiedlu Tysiąclecia, uprzejmie informuję, że podjęto rozmowy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego w celu ponownego udostępnienia go mieszkańcom naszego Miasta” – stwierdził wiceprezydent. 

Z tym, że w październiku 2021 roku o sprawę basenu dopytywał radny Patryk Białas z KO. Wtedy panował COVID-19 i basen nie mógł zostać otwarty. Zapewniono, że będzie. 

„Zgodnie z informacją uzyskaną od Dyrektora Zespołu Szkół Plastycznych, w chwili obecnej, w związku z rozwojem IV fali epidemii COVID-19, wszelkie działania prowadzące do poluzowania procedur bezpieczeństwa sanitarnego stwarzałyby zagrożenie dla procesu dydaktycznego i byłyby działaniami nieodpowiedzialnymi ze strony szkoły, w której uczy się około 600 uczniów. Jednocześnie otrzymaliśmy zapewnienie Dyrekcji placówki, że w momencie kiedy sytuacja epidemiczna zostanie opanowana, basen zostanie otwarty zarówno dla uczniów, jak i dla szkółek pływackich oraz mieszkańców na tych samych zasadach co przed pandemią” – odpowiedział wtedy wiceprezydent Bojarun. 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
8 − 4 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.