[Wideo] 70-latek wyprzedzał na przejściu dla pieszych w Katowicach. Prawie potrącił pieszego i jego psa na ulicy Mikołowskiej

D. Frost

Reklama

70-latek ukarany, bo nagrały go kamery. Prawie potrącił pieszego i jego psa na ulicy Mikołowskiej, bo wyprzedzał na przejściu dla pieszych.

Nagranie wysłano na skrzynkę Stop agresji drogowej. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym katowiczanin ukarany został 2500 zł mandatem, a na jego konto trafiło 15 punktów.

Reklama

Przejścia dla pieszych mają być bezpiecznymi miejscami, ale niestety nie zawsze tak jest. Tym razem do sytuacji bardzo niebezpiecznej doprowadził 70-letni mieszkaniec Katowic na ulicy Mikołowskiej 

Mężczyzna jechał fiatem. „Wyprzedzał inny pojazd przed oznakowanym przejściem i o mało nie potrącił pieszego przechodzącego przez pasy z psem. Pieszy w ostatniej chwili odskoczył na bok uchraniając siebie i czworonoga od zderzenia. Nagranie zarejestrowane przez innego kierowcę i przesłano na skrzynkę Stop agresji drogowej. Policjanci prowadzący czynności w tej sprawie ukarali katowiczanina 2500 zł mandatem, a na jego konto dodatkowo trafiło 15 punktów” – informuje policja. 

Przepisy zabraniają kierującym m.in. wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim – z wyjątkiem przejścia, na którym ruch jest kierowany – oraz omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, ale zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu. 

„Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o stosowanie się do przepisów, wzajemny szacunek i zachowanie zdrowego rozsądku” – czytamy w komunikacje policji. 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
10 + 19 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.