Zatrzymany mężczyzna / fot. Policja
Reklama

Pedofil wykorzystywał chłopca, ale przed odpowiedzialnością za swoje czyny uciekł z kraju. Został zatrzymany i przetransportowany do Polski, poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach. Wytropili go policjanci z Katowic. 

„Na mężczyźnie ciążą zarzuty karne dotyczące wykorzystywania seksualnego małoletniego. Sąd w Zawierciu wydał w ubiegłym roku za mężczyzną list gończy, jednak z obawy przed zatrzymaniem przez Policję podejrzany opuścił teren Polski i ukrył się poza jej granicami. W związku z tym wobec 33-latka wdrożona została procedura Europejskiego Nakazu Aresztowania” – informuje Sabina Chyra-Giereś ze Śląskiej Policji. „Dzięki skrupulatnym ustaleniom i informacjom zdobytym przez policjantów Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób KWP w Katowicach ustalono miejsce przebywania poszukiwanego. Okazało się, że mężczyzna wyjechał do Holandii. Śląscy oraz holenderscy stróże prawa połączyli swoje siły, na bieżąco wymieniali się informacjami i opracowywali plan zatrzymania 33-latka” – dodaje. 

Reklama

Osoby, które wyjeżdżają z Polski, po to, by uniknąć odpowiedzialności karnej, muszą się liczyć z tym, że nie pozostaną bezkarni. Mundurowi z krajów współdziałających mogą zatrzymać ich do dyspozycji sądu, który wydał nakaz aresztowania.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
25 − 17 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.