Reklama

Zapraszamy już w piątek i w sobotę do Leśniczówki na II Festiwal Kultury Słowiańskiej. Wydarzenie to odbędzie się 19 i 20 maja 2023 roku w Leśniczówka Rock & Roll Cafe al. Muzyków 1, w Chorzowie. 

Festiwal Kultury Słowiańskiej powraca. W tym roku festiwal poprowadzi podróż po dawnej krainie Wielkich Moraw i Kraju Wiślan, poznając kulturę czeską, słowacką i oczywiście polską. W trakcie dwóch dni wydarzenia, na scenie pojawi się szereg artystów, ponadto drugiego dnia festiwalu, będzie można zanurzyć się w kramach rękodzielników, zakupić miody pitne, tkaniny, ozdoby oraz wziąć udział w prelekcjach i wykładach. Pierwszego dnia festiwalu wystąpi zespół KSU w towarzystwie zespołów Matragona, Stare Dziady i Dekolt. Natomiast drugiego dnia festiwalu pojawią się Percival Schuttenbach, Velesar, Wolfarian i Cronica.

Reklama

BILETY MOŻNA NABYĆ TUTAJ

II Festiwal Kultury Słowiańskiej. 
Leśniczówkowy festiwal, w odróżnieniu od wielu podobnych imprez, nie skupia się na dawnych wierzeniach, praktykach czy obrządkach, a na tym co łączy i co jest inne na różnych obszarach słowiańsczyzny. I edycja skupiała się na wspólnocie kulturowej terenów dzisiejszej Białorusi. W tym roku tematyką przewodnią jest obszar Czech i Słowacji. Piątkowy wieczór upłynie pod znakiem muzycznym. Pojawi się legendarny punkowy zespół KSU, który w towarzystwie muzyków zespołu Matragona, zagra folkowe interpretacje swoich bieszczadzkich klasyków. Publiczność rozgrzeją lokalne zespoły Dekolt oraz Stare Dziady.
W sobotę, już od południa będzie można spotkać kramarzy i wystawców oraz posłuchać wykładów, m.in. dotyczących dawnego zielarstwa. Wieczorem znów zagości muzyka, tym razem w folk-metalowym wydaniu, gdzie na scenie pojawia się Cronica, czeski zespół Wolfarian, Velesar oraz Percival Schuttenbach
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
13 − 13 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.