E1 wnętrze po modernizacji / fot. Tramwaje Śląskie
Reklama

Zmiany w komunikacji tramwajowej. Dotkną również Katowice, a wejdą w życie od poniedziałku 15 maja, poinformowały Tramwaje Śląskie. 

Utrudnienia są spowodowane w związku z rozpoczęciem realizacji kolejnego etapu prac pn.: „Przebudowa infrastruktury tramwajowej w Świętochłowicach w ciągu ul. Katowickiej, od granicy z Chorzowem do ul. Żołnierskiej”. 

Reklama

Wstrzymany zostanie ruchu tramwajowego wzdłuż ulicy Katowickiej w Świętochłowicach od skrzyżowania z ul. Żołnierską do przystanku Świętochłowice Gazownia. 

„Wprowadza się zmiany w rozkładach jazdy linii tramwajowych nr: 7, 9 i 17 obowiązujące od dnia 15.05.2023 r” – poinformowały Tramwaje Śląskie. 

Wprowadzone zmiany od dnia 15.05.2023 r. zakładają:

  • Linia nr 7 – kursowanie na skróconej trasie: Katowice Zawodzie Zajezdnia – Chorzów Batory Zajezdnia,
  • Linia nr 9 – kursowanie wagonami dwukierunkowymi na skróconej trasie: Bytom Plac Sikorskiego – Świętochłowice Zgoda Skrzyżowanie,
  • Linia nr 17 – kursowanie wagonami dwukierunkowymi na skróconej trasie: Bytom Plac Sikorskiego – Bytom Łagiewniki Targowisko.

Od dnia 15.05.2023 r. ZTM uruchomi autobusową komunikację zastępczą nr T-7 kursującą na trasie Chorzów Batory Zajezdnia – Bytom Łagiewniki Targowisko oraz zmodyfikuje rozkłady istniejącej linii autobusowej komunikacji zastępczej nr T-9, która kursować będzie na zmienionej trasie Chorzów Rynek – Świętochłowice Zgoda Skrzyżowanie.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
14 + 12 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.