Zatrzymani mężczyźni / fot. Policja
Reklama

Katowiccy „łowcy głów” w ciągu 48 godzin zatrzymali 4 poszukiwanych listami gończymi. Mężczyźni w wieku 23 i 53 lat już trafili do aresztu.  

Policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach mogą pochwalić się kolejnymi zatrzymaniami. 

Reklama

„Pomimo tego, że katowiccy „łowcy głów” zajmują się głównie ściganiem sprawców najgroźniejszych przestępstw, tak naprawdę nie odpuszczają nikomu, kto dopuścił się czynu zabronionego i ukrywa się przed jego konsekwencjami” – informuje śląska policja. 

Pod koniec kwietnia br. w ciągu zaledwie 2 dni „poszukiwacze” zatrzymali 4 mężczyzn w wieku 23 i 53 lat, ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości za przestępstwa popełnione przeciwko mieniu oraz bezpieczeństwu w komunikacji.

Najpierw w ręce policjantów wpadli sprawcy brutalnego rozboju, do którego doszło pod koniec 2020 roku w Bytomiu. Dwóch mieszkańców Bytomia w wieku 23 lat dotkliwie pobiło wtedy pracowników jednej z firm, a następnie skradło z jej terenu miedziany kabel. Od miesiąca byli poszukiwani listem gończym przez Sąd Okręgowy w Katowicach. Nie kryli zdziwienia wizytą mundurowych w ich domach. Kolejne 3 miesiące spędzą teraz w areszcie.

Do kolejnego zatrzymania doszło na terenie Bytomia. W ręce „poszukiwaczy” wpadł 53-latek, który ukrywał się przed organami ścigania od około 4 miesięcy. Poszukiwany był listem gończym za kilkukrotne kierowanie samochodem pomimo braku uprawnień. Zgodnie z wyrokiem sądu mieszkaniec Kętrzyna na rok trafił za kratki.

Kolejny poszukiwany listem gończym 23-latek wpadł w ręce śląskich „łowców głów” w Katowicach. Młody przestępca od czerwca 2021 roku ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości za liczne oszustwa dokonane na terenie całego kraju. On również trafił do aresztu.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
14 − 4 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.