Boks / fot. Martyną Matloch
Reklama

W Katowicach bezpłatnie nauczą boksu. Zajęcia od 10 do 26 roku życia organizuje katowicki MOSIR wspólnie z Funduszem Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF). 

Zajęcia organizowane przez MOSiR odbywają się w ramach porozumienia zawartego między miastem Katowice a UNICEF-em. UNICEF dofinansowuje działania na rzecz integracji polsko-ukraińskiej w Katowicach na kwotę 46 mln zł. Pierwszy ze sportowych projektów to zakończony w lutym cykl nauki jazdy na łyżwach w Murckach. Obecnie szeroki wachlarz możliwości oferuje np. zapasy i naukę podnoszenia ciężarów. Ale na tym nie koniec – MOSiR wyszedł z ofertą dla entuzjastów slow joggingu, fitnessu, osób chcących zadbać o zdrowy kręgosłup i preferujących indywidualnie dopasowane ćwiczenia siłowe. Udział jest darmowy.

Reklama

„MOSiR chętnie współorganizuje zajęcia propagujące zdrowy tryb życia. Zachęcamy do aktywnego spędzania czasu w Katowicach i spróbowania swoich sił pod okiem profesjonalnego trenera boksu. To nic nie kosztuje, a poziom jest indywidualnie dostosowywany do każdego uczestnika” – powiedział Daniel Muc, dyrektor katowickiego MOSiR-u.  

Zajęcia bokserskie są przeznaczone dla chętnych od 10 do 26 lat i trwają od 60 do 90 minut. Odbywają się w Ośrodku Rekreacyjno-Wypoczynkowym Rolna przy ul. Nasypowej. Nie ma zapisów, wystarczy zabrać wygodny strój sportowy i przyjść na trening. Jednocześnie na sali może ćwiczyć do 20 osób.

„Boks uczy pokory, pomaga rozładować emocje, poprawia koncentrację i dodaje pewności siebie. Trenują zarówno chłopcy, jak i dziewczyny. Starsi między innymi pracują w parach
i ćwiczą z trenerem używając specjalnych tarcz. Zajęcia dla dzieci składają się z głównie z gier i zabaw. W zajęciach bierze udział wielu zawodników z Ukrainy, którzy szczególnie upodobali sobie tę dyscyplinę sportu” – powiedział trener Damian Kuźma z KS 06 Kleofas Katowice.

Uczestnicy w wieku od 10 do 14 lat ćwiczą w poniedziałki, środy i piątki. Starsza grupa od
15 do 26 roku życia uczestniczy w zajęciach od poniedziałku do piątku. Zajęcia potrwają do końca czerwca.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
19 − 7 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.