Sesja Rady Miasta Katowice / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

Na szybko zwołali nadzwyczajną sesję Rady Miasta Katowice. Będą robić deweloperowi dobrze na oczach wszystkich. Radni będą głosowali uchwałę żeby udzielić zgody na budowę na ulicy Mroźnej. Władza w Katowicach robi co się da, żeby przegłosować budowę domków na Burowcu, przeciw temu protestowali mieszkańcy. 

Na marcowej sesji ekipie Forum Samorządowego i PiS nie udało się uzyskać większości, aby udzielić zgodę na realizację inwestycji Grupie Petrzak, chodzi o budowę 48 budynków jednorodzinnych. Zamiast wtedy głosować uchwałę o odmowie ustalenia lokalizacji inwestycji, poczekano do kolejnej sesji w kwietniu, gdy ekipa rządząca zebrała swoje głosy i zablokowała przegłosowanie uchwały. Wtedy Forum Samorządowe i PiS nie miało większości żeby zmienić porządek obrad sesji i wprowadzić uchwałę pozwalającą na realizację inwestycji. Szybko jednak zapowiedziano zwołanie nadzwyczajnej sesji – zrobiono to w majówkę (2 maja). 

Reklama

„Informujemy, że zwołana na wniosek Prezydenta miasta Katowice LXIII sesja Rady Miasta Katowice odbędzie się w dniu 9 maja 2023 r. o godz. 8.00 w sali 209 UM Katowice przy ul. Młyńska 4” – czytamy na stornie Urzędu Miasta Katowice. 

Inicjatywa Zielony Burowiec uznała sprawę za skandaliczną. 

„Wiadomo, że potrzeby wszystkich deweloperów działających w mieście Katowice nie zostały dotąd w pełni zaspokojone, tymczasem trwają nieuzasadnione niepokoje nieuświadomionej części społeczeństwa m.in. na Kostuchnie przy Hierowskiego, na Zarzeczu przy rzece Mlecznej, na Ochojcu przy Jankego, na Burowcu przy Mroźnej, a nie wiadomo czy niepokorne elementy wśród mieszkańców nie przygotowują kolejnych utrudnień dla ciężkiej pracy włodarzy miasta na rzecz zasłużonej społeczności deweloperskiej” – czytamy na profilu Zielony Burowiec. 

Przebieg sesji na pewno będziemy relacjonować.

Reklama

19 KOMENTARZE

 1. Skandaliczny to jest wpis na FB Zielony Burowice. Niby sarkastyczny a jednak podprogowy. Jeśli maja wiedzę o rzekomych przekrętach to do prokoratory powinni to zgłosić a nie rzucać oskarżenia na portalach internetowych.

 2. Pomysł zniszczenia wielo kilometrowego odcinka gotowych prac inżynierskich i przy okazji obecnych terenòw zielonych dla budowy kilku domu to zaburzenie przestrzeni będącej naszą wspòlną własnością, straty finansowe i środowiskowe są nie do odrobienia, . Pytanie
  Co z pozostałym kilku kilometrowym odcinkiem starego torowiska
  Czy przez wyrwanie z niego kilkudziesięciu metròw pod zabudowę spowoduje zagospodarowanie pozostałej części?
  Jakie zagospodarowanie?
  Przykład negatywny
  Budowa auto salonu minimorisa przy al. Roździeńskiego na torowisku obok Ceourf ura
  Spowodowała, że mosty na al. Roździeńskiego wybudowane za nasze pieniądze są nikomu nie potrzebne a w związku z rozwojem terenòw inwestycyjnych po PBSz Bytom przejazd pod alejami będzie potrzebny.
  Lekceważenie mieszkańcòw i robienie zasłon dymnych w postaci inwestycji wzdłuż ul. Hallera to tylko działania na złość mieszkańcom

 3. Kamiński sługa PiSu, który teraz udaje, że niby bezpartyjny. Pamiętamy. Za rok wybory Kamiński, wydam sporo kasy, żeby zakończyć Twoją karierę radnego.

 4. No cóż ten kto głosował na Kamińskiego niech teraz pierwszy uderzy się w pierś. Polityk który nie jest dla ludzi tylko idzie po władzę

 5. Katowicka mafia z młyńskiej ma się dobrze Krupa myśli że jak wybudują następne domki to przybędzie mieszkańców!!! He he efekt jest odwrotny w tym mieście już mało kto chce mieszkać bo dba się o interesy deweloperów!!!! A nie mieszkańców!!!!

 6. Wladze miasta najwyrazniej zupelnie nie dbaja o interesy i komfort zycia mieszkancow tylko dbają jedynie o interesy deweloperów. I to w kazdej dzielnicy. Sadzenie drzewek w centrum to nie wszystko.

 7. Komentarze nie będące po linii partyjki „infokatowice” są usuwane. Demokracja i wolność słowa niczym w pislandii😂🤣😂

 8. Nie na darmo macie w swej nazwie „info”, podobnie jak TVinfo – identyczny poziom info😡😡😡

 9. pamiętajcie prezydent deweloper musi się spieszyć tylko dlaczego wygrał, pamiętajcie już namaścił swojego następce (zastępce) tak jak Uszok jego aby wszystko zamiatać pod dywan nie zapomnijcie przy wyborach bo dalej Katowice będą sławne tylko z patodeweloperki, czyli beton, beton i jeszcze raz beton.

 10. znam kilka małych miejscowości gdzie takie wały się robi ale w Katowicach? wielkie i znane miasto na całą Polskę oni już dawno powinni siedzieć to się w pale nie mieści gdzie są służby? przepraszam razem spotykają się na imprezach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
7 + 22 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.