W miejscu po bazie KZGM przy al. Korfantego 179a powstanie miejskie osiedle / fot. Sławomir Rybok / UM Katowice
W miejscu po bazie KZGM przy al. Korfantego 179a powstanie miejskie osiedle / fot. Sławomir Rybok / UM Katowice
Reklama

Na granice Wełnowca i Józefowca powstanie nowe osiedle. Ma kosztować 80 mln zł. W sumie 208 mieszkań powstanie przy al. Korfantego 179a,  to teren po byłem bazie KZGM. Lokale wejdą do miejskich zasobów komunalnych lub pod zarząd Katowickiego Towarzystwo Budownictwa Społecznego. KTBS właśnie ogłosił przetarg mający wyłonić firmę, która zaprojektuje i wybuduje osiedle. 

Nowa inwestycja KTBS przy al. Korfantego 179a zakłada powstanie kompleksu 6 budynków na działce o powierzchni niecałych 2 ha. Budynki będą różnej wysokości – 4 z nich będą 6 kondygnacyjne, a 2 sięgną 8 kondygnacji, w sumie powstanie tu 208 mieszkań. 

Reklama

Chcemy przy tej budowie postawić na technologię prefabrykowaną, która według przeprowadzonych przez nas analiz, ma okazać się najbardziej efektywna pod względem czasu realizacji inwestycji. Zgodnie z zapisami postępowania przetargowego, chętne do budowy firmy, mogą składać oferty do 6 czerwca” – mówi Janusz Olesiński, prezes Katowickiego TBS. 

Wybudowane mieszkania zostaną przeznaczone na potrzeby zasobu komunalnego, co pozwoli na zasiedlenie ich przez osoby zajmujące dziś lokale w wymagających remontu kamienicach. Dzięki temu kamienice te będzie można modernizować w znacznie szybszym tempie niż w przypadku, gdyby były zasiedlone. Plan ten będzie zrealizowany, jeżeli inwestycja uzyska wsparcie z rządowego „Funduszu Dopłat” w wysokości 80% potrzebnych na budowę środków. W przypadku, gdyby dofinansowanie nie zostało udzielone, mieszkania zostaną włączone do zasobu KTBS. 

W tej chwili koszty powstania osiedla KTBS szacuje na około 80 mln złotych. Według założeń, dzięki zastosowaniu technologii prefabrykacji, inwestycja ma być zrealizowana w 18 miesięcy od podpisania umowy z wykonawcą.   

Reklama

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
22 + 14 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.