Prace drogowe / fot. MZUiM Katowice
Reklama

Będą utrudnienia na katowickich drogach. Wymiany nawierzchni ruszą 4 maja. Wszystko przez dobrą pogodę, która umożliwia sprawne realizowanie remontów nawierzchni jezdni. Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach jak co roku przystępuje do pozimowych napraw uszkodzeń. Poniżej planowane inwestycje. 

• Wymiana nawierzchni jezdni w rejonie skrzyżowania ul. Bracka – Bocheńskiego – Gliwicka – DTŚ. 

Reklama

Remont rozpocznie się 4 maja i polegać będzie na sfrezowaniu istniejącej nawierzchni i ułożeniu nowych warstw konstrukcyjnych. Roboty będą prowadzone z utrzymaniem ruchu. Prace będą trwać również w godzinach nocnych, a termin ich  zakończenia przewidziany jest na 15.05

  • Wymiana zniszczonej nawierzchni jezdni ul. Milowickiej na odcinku od
    ul. Le Ronda do ul. Pod Młynem
    .

Prace rozpoczną się 4 maja, a planowany termin ich zakończenia przewidziany jest na 15 maja. Roboty będą obejmować rozbiórkę istniejących nawierzchni asfaltobetonowych i ułożenie nowych. Prace planuje się wykonywać z zachowaniem ruchu jednokierunkowego, tj. od strony ul. Pod Młynem.

  • Przypominamy, że trwają prace  związane z wymianą zniszczonych nawierzchni chodnika w ciągu ul. Sokolskiej –  na odcinku od ul. Grażyńskiego do ul. Morcinka (po stronie nr nieparzystych). 

Zadanie realizowane jest w ramach Budżetu Obywatelskiego. Planowany termin zakończenia prac przewidziany jest na 15 maja. Roboty obejmują rozbiórkę istniejących nawierzchni z płytek betonowych i zabudowanie nowej nawierzchni z kostki betonowej na podbudowie, zabudowanie nowych obrzeży oraz wykonanie stosownych obniżeń przy przejściach dla pieszych w celu dostosowania dla osób z niepełnosprawnościami. Koszt realizacji zadania to 150 tys. zł.

  • 02-06.05 – z powodu prac remontowych, w porozumieniu z Zarządem Transportu Metropolitarnego, w dniach od 2 do 6 maja wyłączona z użytkowania będzie zatoka autobusowa przystanku Wilhelmina. Przystanek w trakcie prac nie będzie obsługiwany.
Reklama

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
23 − 20 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.