Bieg Bohaterów / fot. Śląskie
Reklama

2 Maja Bieg Bohaterów w Katowicach. Z centrum Katowic do Parku Śląskiego. 2 maja w Święto Flagi biegacze pobiegną z Biało-Czerwonymi barwami w kolejnej edycji Biegu Bohaterów.

Wzorem ubiegłych edycji organizatorzy przygotowali trasę o symbolicznej długości jednej dziesiątej maratonu (4,2 km), która prowadzić będzie od Pomnika Powstańców Śląskich w centrum Katowic do mety w Parku Śląskim przy bramie głównej Śląskiego Ogrodu Zoologicznego.

Reklama

„Zapraszam wszystkich do kibicowania. Biało-czerwona flaga to symbol, który nas jednoczy i przypomina, że jesteśmy wspólnotą, mamy wspólne korzenie i wartości. To ważne, że potrafimy świętować na wiele sposobów, a ten bieg jest okazją do pokazania naszego przywiązania do wartości, ale jednocześnie aktywnego spędzenia czasu w gronie przyjaciół i bliskich z metą w Parku Śląskim. Świętujmy wspólnie i bądźmy dumni z naszych narodowych barw” – zachęca marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski.

Jak podkreślają organizatorzy, w tych zawodach nieważny jest wynik, a sam udział i chęć uczczenia polskich symboli narodowych.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
21 + 19 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.