Wizualizacja inwestycji w rejonie ulic Kolońskiej i Rataja / fot. Bip.katowice.eu
Reklama

Radni przegłosowali „lex deweloper” w Katowicach. Tym razem na Osiedlu Witosa. To już kolejna, tym razem udana próba wykorzystania specustawy mieszkaniowej w Katowicach, przez potencjalnego inwestora. Dwa budynki z ponad setką mieszkań i dwupoziomowym garażem podziemnym chce budować „BD Inwestor 2”. Inwestycja powstanie w rejonie ulic Kolońskiej i Rataja.

To kolejne budynki, które mają powstać w ramach Premier Park na Osiedlu Witosa. 

Reklama

„Są kontynuacją obecnego osiedla, będącego częściowo ukończonym, częściowo w budowie. Nasza inwestycja to także rewitalizacja zdegradowanego terenu pokolejowego” – powiedział Tomasz Osior, przedstawiciel inwestora. Podkreślił, że powstanie nowa infrastruktura i ogólnodostępny parking, pozytywnie o inwestycji wypowiedziała się też Rada Dzielnicy.

W dwóch budynkach ma powstać od 102-112 mieszkań. ilość miejsc postojowych to minimum 199, maksymalnie 219, ilość miejsc parkingowych dla rowerów – to nie mniej niż 102 i nie więcej niż 112.

„Planowana niezbędna infrastruktura towarzysząca: drogi dojazdowe, miejsca postojowe w tym dla rowerów, zieleń urządzona, infrastruktura techniczna konieczna do zaopatrzenia w media (w tym rozbiórka sieci kolidujących zaplanowanym uzbrojeniem terenu), niwelacja terenu wraz z nowym jego ukształtowaniem (mury oporowe), mała architektura w tym plac zabaw” – czytamy w projekcie uchwały. Pierwszy z budynków ma mieć 5-6 kondygnacji, drugi 4-5. 

25 radnych zagłosowało za, 1 osoba się wstrzymała. 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
29 − 18 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.