Zatrzymany 25-latek / fot. Policja
Reklama

Atak w Katowicach. Zatrzymano 25-latka z bogatą przeszłością kryminalną. Tym razem agresor podbiegł do mężczyzny, który wykonywał prace przy studzience kanalizacyjnej i kopnął go w głowę.

Zdarzenie miało miejsce na ulicy Warszawskiej, gdzie trwa jej zazielenianie.

Reklama

„Z policyjnych ustaleń wynika, że kiedy 52-latek otwierał właz do studzienki, podbiegł do niego młody mężczyzna i kopnął go w głowę, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci natychmiast wezwali karetkę pogotowia do rannego mężczyzny i ruszyli na poszukiwania sprawcy. Pokrzywdzony w wyniku zdarzenia doznał stłuczenia głowy” – informuje Agnieszka Żyłka z katowickiej policji. „Już po kilku minutach od zdarzenia 25-letni mieszkaniec Katowic został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Badania trzeźwości wskazało, że miał 2,22 promila alkoholu w organizmie” – dodaje.

Po wytrzeźwieniu przeprowadzono z zatrzymanym czynności procesowe.

25-latek ma bogatą przeszłość kryminalną. Wcześniej był zatrzymywany m.in. za kradzieże, włamania, pobicie, posiadanie narkotyków, jazdę w stanie nietrzeźwości, paserstwo i oszustwo.

Teraz za uszkodzenie ciała grozi mu 5 lat więzienia. Kara może zostać zwiększona z uwagi na przestępstwo o charakterze chuligańskim.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
23 − 16 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.