GieKSa zremisowała w Gdyni z Arką 2:2. Bramki dla katowiczan zdobyli Arak i Jędrych.

Na początku spotkania przewagę na boisku posiadali katowiczanie, którzy już w 4 min. mogli objąć prowadzenie po strzale głową Jędrycha. Gospodarze swoją pierwszą akcję przeprowadzili dopiero w 12 min. i od razu pokonali występującego dzisiaj w bramce Patryka Szczukę, który zastąpił tuż przed rozpoczęciem spotkania Kudłę. Na odpowiedź Trójkolorowych nie trzeba było jednak długo czekać, bo już w 16 min. futbolówkę w siatce umieścił Arak, wykorzystując precyzyjne podanie Rogali. Kiedy wydawało się, że na przerwę obie drużyny zejdą przy jednobramkowym remisie, w ostatniej minucie doliczonego czasu gry Czubak głową strzelił swojego drugiego gola.

W drugiej odsłonie GieKSa przeważała i dążyła do wyrównania. Blisko zdobycia bramki byli m.in. Błąd, Jędrych oraz Marzec. W końcu w 78 min. piłka po stałym fragmencie gry trafiła do Jędrycha, który strzałem głową zaskoczył Kajzera. Do ostatniego gwizdka sędziego wynik nie uległ już zmianie i tym samym GieKSa zremisowała w Gdyni z Arką 2:2.

Arka Gdynia – GKS Katowice 2:2 (2:1)

Bramki: Czubak (2) – Arak, Jędrych

Arka Gdynia: Kajzer – Stolc, Dobrotka, Azacki, Gojny, Milewski (89. Capanni), Gol (73. Bednarski), Stępień, Adamczyk, Żebrowski (67. Haydary), Czubak.

GKS Katowice: Szczuka – Wasielewski, Jaroszek, Jędrych, Kołodziejski (83. Tanżyna), Rogala – Błąd (90. Kościelniak), Repka, Marzec (78. Roginić), Dudziński (78. Urynowicz) – Arak (78. Bergier).