Dzięki bramce Matiasa Lehtonena w 58 min. oraz fenomenalnej grze w bramce Johna Murraya GieKSa po raz drugi wygrała na wyjeździe z GKS-em Tychy i brakuje jej już tylko dwóch zwycięstw do obrony tytułu Mistrzów Polski.

Początek spotkania należał do tyszan, po kilku minutach jednak to katowiczanie przejęli kontrolę na lodzie. Obie drużyny grały jednak uważnie w obronie i po dwudziestu minutach był bezbramkowy remis. W drugiej odsłonie gospodarze rzucili się do ataków i stworzyli wiele okazji do strzelenia gola. W bramce GieKSy na szczęście kolejne fantastyczne zawody rozgrywał Murray. W 30 min. niespodziewanie to katowiczanie objęli prowadzenie. Po jednej z nielicznych kontr Pulkkinen wykorzystał błąd Fucika i umieścił gumę w siatce. Gospodarze nie składali broni i cały czas stwarzali zagrożenie pod bramką gości. W końcu w 39 min. udało im się doprowadzić do wyrównania, kiedy na ławce kar przebywał Monto.

W trzeciej tercji nadal to tyszanie byli bliżsi zdobycia kolejnego gola. Murray jednak nie dał się już zaskoczyć, a w 58 min., w czasie pierwszej w tym meczu przewagi dla GieKSy, Brandon Magee świetnie wypatrzył Lehtonena, a ten nie miał problemu z pokonaniem Fucika. Choć przez ostatnie 26 sekund gospodarze grali w przewadze 6:4, podopieczni trenera Jacka Płachty nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa i tym samym po dwóch finałowych spotkaniach jest już 2:0 dla GieKSy. Kolejne pojedynki odbędą się w środę i w czwartek w Katowicach.

GKS Tychy – GKS Katowice 1:2 (0:0; 1:1; 0:1)

0:1 Teemu Pulkkinen – Aleksi Varttinen (29:55)

1:1 August Nilsson – Christian Mroczkowski, Alexandre Boivin (38:50, 5/4)

1:2 Matias Lehtonen – Brandon Magee, Hampus Olsson (57:59, 5/4)

GKS Tychy: Fucik (Lewartowski) – Pociecha, Kaskinen, Sedivy, Komorski, Szturc – Ciura, Bizacki, Juhola, Galant, Jeziorski – Younan, Nilsson, Mroczkowski, Boivin, Dupuy – Ubowski, Jaśkiewicz, Gościński, Starzyński, Marzec.

GKS Katowice: Murray (Miarka) – Rompkowski, Kruczek, Bepierszcz, Pasiut, Fraszko – Kolusz, Wajda, Simek, Monto, Magee – Varttinen, Wanacki, Lehtonen, Pulkkinen, Olsson – Mrugała, Musioł, Hitosato, Smal, Krężołek.