Przejęte narkotyki i gotówka / fot. Policja
Reklama

Katowiccy policjanci zatrzymali Włocha i Ukrainkę. Grozi im 12 lat więzienia. Chodzi o posiadanie i wprowadzanie do obrotu prawie 8 kg narkotyków. Policjanci z Katowic dokonali zatrzymania wspólnie ze śledczymi z Krakowa. 

„Kryminalni z Komisariatu Policji IV w Krakowie, wspólnie z policjantami z Wydziału Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców komendy miejskiej w Katowicach pracowali nad sprawą dilerów narkotykowych, powiązanych ze środowiskiem pseudokibiców z terenu Śląska i Małopolski” – informuje Agnieszka Żyłka z katowickiej policji. „W wyniku podjętych czynności, policjanci wytypowali parę obcokrajowców, którzy według posiadanych przez nich informacji, byli zamieszani w nielegalny proceder obrotu narkotykami. Katowiccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości pseudokibiców, wspólnie z kryminalnymi z krakowskiej „czwórki” zatrzymali w rejonie bronowickich osiedli 36-letniego Włocha, powiązanego ze środowiskiem pseudokibiców jednego z włoskich klubów piłkarskich i 26-letnią Ukrainkę. Do zatrzymania doszło, gdy para wracała samochodem do swojego mieszkania. Jak się okazało, mężczyzna kierował samochodem pomimo tego, że nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami” – dodaje. 

Reklama

W trakcie przeszukania użytkowanych przez parę dwóch mieszkań w rejonie Krakowa znaleziono narkotyki. Prawie 100 woreczków wypełnionych brunatnym suszem, tabletkami oraz słoiki i pudełka wypełnione substancjami, które zostały przekazane do dalszych badań. Zabezpieczono również telefony komórkowe, gotówkę w wysokości ponad 40 tys. złotych oraz prawie 500 dolarów amerykańskich. 

„W trakcie przeszukania mieszkania w rejonie Krowodrzy, policjanci zabezpieczyli zbryloną substancję koloru ciemnobrunatnego oraz przedmiot przypominający rewolwer, który przekazany został do badań balistycznych” – informują śledczy. 

 Policjanci przeszukali również zlokalizowany na jednym z nowohuckich osiedli garaż, wynajmowany przez zatrzymanego 36-latka. Tam także natrafili na słoiki, pudełka i woreczki foliowe wypełnione substancjami, które zostały zabezpieczone i przekazane do dalszych badań.

36-letni Włoch i jego 26-letnia partnerka zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. W sumie para posiadała prawie8 kg narkotyków, w tym ponad 4 kg marihuany, prawie 1,5 kg haszyszu, blisko 0,5 kg mefedronu, przeszło 200 gramów kokainy, ponad 4 tys. tabletek extasy oraz MDPV.

Para została tymczasowo aresztowana na 3 miesiące, grozi im kara do 12 lat więzienia.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
22 + 18 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.