Szkoła Podstawowa nr 10 w Katowicach / fot. UM Katowice
Reklama

W Katowickiej szkole powstanie Centrum Pomocy Dziecku i Rodzinie, zmodernizują też basen. To inwestycje, które zapowiedziało miasto w Szkole Podstawowej nr 10 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Katowicach. Wybrano już wykonawcę remontu niecki basenowej.

W przetargu na remont basenów w Szkole Podstawowej nr 10 im. Marii Curie-Skłodowskiej w Katowicach oferty złożyły trzy firmy. W czwartek 16 marca podpisano umowę z wykonawcą.

Reklama

„Uczniowie szkoły będą mogli korzystać ze zmodernizowanego basenu, natomiast katowiczanie będą mogli aktywnie spędzać czas popołudniami i wieczorami. To ważne uzupełnienie oferty trzech basenów miejskich” – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.  „Celem przedsięwzięcia jest rozbudowa sportowej infrastruktury przyszkolnej oraz polepszenie warunków kształcenia dzieci i młodzieży poprzez stworzenie nowoczesnej placówki sportowo-edukacyjnej” – dodaje.

Przedmiotem zamówienia jest remont basenu przyszkolnego wraz z infrastrukturą towarzyszącą oraz remont pomieszczeń technicznych i socjalnych. Prace polegać mają na wymianie warstw posadzki plaży basenowej, rozbiórce okładzin ścian i dna niecki basenu, wymianie okładziny ścian wraz z malowaniem pomieszczenia basenu, remoncie instalacji elektrycznej oraz modernizacji instalacji basenowej, modernizacji niecki basenu, przebudowie schodów wejściowych do pomieszczenia basenu zgodnie z projektem budowlano-wykonawczym. Swoje oferty złożyły trzy firmy. Każda z ofert mieści się w zakładanym budżecie wynoszącym 1,6 mln zł. Wybrany wykonawca ma 16 tygodni (prawie 4 miesiące) na przeprowadzenie prac. 

To nie będzie jedyny projekt realizowany w tym roku w SP nr 10. 

„Kolejne z zadań zaplanowanych do realizacji polegać będzie na podniesieniu jakości świadczonych usług oraz wsparcia psychologicznego – poprzez utworzenie Centrum Pomocy Dziecku i Rodzinie. Zakres działań przewiduje wykonanie adaptacji pomieszczeń wraz z zakupem nowego wyposażenia. Chcemy stworzyć przy szkole podstawowej miejsce, w którym najmłodsi, jak i ich rodziny, otrzymają pomoc. Integracja społeczności polsko-ukraińskiej jest dzisiaj faktem, a to miejsce ma wspierać wszystkich tych, dla których ta sytuacja jest trudna” – mówi Grażyna Burek, zastępca naczelnika wydziału edukacji i sportu. Na realizację tego projektu przewidziano kwotę w wysokości 1 mln zł. Środki zostały pozyskane dzięki współpracy z UNICEF. 

Ponadto w ramach realizacji programu „Katowice – czyste powietrze wraz z OZE” przeprowadzona zostanie termomodernizacja budynku tej placówki w latach 2025-2026. W Wieloletnim Planie Inwestycyjnym na ten cel zostały zabezpieczone środki w wysokości ponad 7,5 mln zł.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
23 + 25 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.