Zatrzymany mężczyzna / fot. Policja
Reklama

Mężczyzna uciekał przed policją na katowickim Rynku. Schował się pod foodtruckiem, ale niewiele mu to dało. Został zatrzymany. Jak się okazało był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. 

Zatrzymanie miało miejsce w środę wieczorem. Mężczyzna przeszedł na czerwonym świetle na al. Korfantego i tym zwrócił na siebie uwagę policjantów.  

Reklama

„Kiedy podeszli do niego, aby go wylegitymować w związku z popełnionym wykroczeniem drogowym, mężczyzna zaczął uciekać. Pobiegł w stronę mobilnych punktów gastronomicznych, które były ustawione na katowickim rynku. Policjanci ruszyli za uciekającym w pościg. Kiedy uciekający zorientował się, że nie ma szans na ucieczkę, postanowił ukryć się pod jednym z foodtrucków” – opisuje Agnieszka Żyłka z katowickiej policji. „To jednak nie pomogło mu w uniknięciu konsekwencji prawnych, gdyż policjanci szybko zlokalizowali miejsce jego ukrycia. Podczas policyjnych czynności okazało się, że mężczyzna uciekał, gdyż był poszukiwany od grudnia 2022 roku przez Sąd Rejonowy w Gliwicach” – dodaje. 

To 24-letni mieszkanie Mysłowic, został już osadzony w zakładzie penitencjarnym, gdzie spędzi najbliższe 6 miesięcy za przestępstwo popełnione w 2021 roku. 

Mężczyzna został również ukarany dwoma mandatami karnymi o łącznej kwocie 700 zł za przejście na czerwonym świetle, a także za niestosowanie się do poleceń wydawanych przez policjantów.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
22 − 11 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.