GieKSa przegrywała po dwóch tercjach z Cracovią 0:1. W trzeciej katowiczanie zdobyli jednak trzy bramki i wyrównali stan rywalizacji w półfinale Mistrzostw Polski na 2:2.

W pierwszej odsłonie gospodarze grali dość niemrawo i tylko świetnie spisującemu się w bramce Murrayowi zawdzięczają, że po 20 minutach był bezbramkowy remis. W drugiej odsłonie role się odwróciły, Tym razem to GieKSa zaatakowała i stworzyła kilka niebezpiecznych sytuacji. Niestety zamiast gola dla Trójkolorowych wypełniający po brzegi Satelitę kibice zobaczyli trafienie dla gości. W 35 min. obrońcy gospodarzy nie upilnowali Kapicy, a ten w sytuacji sam na sam okazał się lepszy od Murraya.

W trzeciej tercji GieKSa nie odpuszczała. Jej determinacja została nagrodzona w 45 min., kiedy Pasiut wykorzystał grę w przewadze i wyrównał wynik spotkania. Kiedy wydawało się, że trzeci raz z rzędu o zwycięzcy spotkania zadecyduje dogrywka, w 57 min. podopieczni trenera Jacka Płachty przeprowadzili trójkową akcję, którą celnym trafieniem zakończył Monto. W końcówce Fraszko zdobył jeszcze gola do pustej bramki i tym samym GieKSa wygrała całe spotkanie 3:1. Po czterech spotkaniach półfinałów Mistrzostw Polski katowiczanie remisują z Cracovią 2:2. Kolejny mecz odbędzie się w piątek w Krakowie, a w niedzielę rywalizacja przeniesie się ponownie do Satelity. Bilety na to spotkanie są już dostępne na stronie internetowej GKS-u.

GKS Katowice – Cracovia 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)

0:1 Damian Kapica – Jiří Gula (34:54)
1:1 Grzegorz Pasiut – Maciej Kruczek, Bartosz Fraszko (44:42, 5/4)
2:1 Joona Monto – Matias Lehtonen, Juraj Šimek (56:51)
3:1 Bartosz Fraszko (59:21 – do pustej bramki)

GKS Katowice: Murray (Miarka) – Rompkowski, Kruczek, Bepierszcz, Pasiut, Fraszko – Mrugała, Wajda, Simek, Monto, Magee – Maciaś, Wanacki, Lehtonen, Pulkkinen, Olsson – Varttinen, Musioł, Hitosato, Smal, Krężołek.

COMARCH Cracovia: Stojanović (Zabolotny) – Jezek, Kinnunen, Kasperlik, Rac, Sawicki – Saur, Gula, Wronka, Polak, Kapica – Luoto, Graborenko, Nemec, Racuk, Łyszczarczyk – Bezwiński, Krejci, Brynkus, Michalski, Tomi.