Po wczorajszej porażce 2:5 GieKSa zrewanżowała się Cracovii i wygrała 2:1. Złotego gola zdobył w dogrywce Hampus Olsson.

Katowiczan w tegorocznych play-offach prześladuje pech. Już od kilku spotkań w jej składzie brakuje Fraszki i Varttinena, a dzisiaj z powodu urazu mięśniowego dołączył do nich Marcin Kolusz.

Pomimo problemów zdrowotnych GieKSa przystąpiła do dzisiejszego spotkania z dużym animuszem i żądzą rewanżu za wczorajszą porażkę. Trójkolorowi zagrali przede wszystkim znacznie lepiej w obronie, popełniając mniej błędów, a w bramce mieli świetnie dysponowanego Murraya. Pierwsza odsłona meczu była bardzo wyrównana. Zwycięsko wyszła z niej jednak GieKSa, która w 15 min. wykorzystała grę w przewadze. Autorem gola został niezawodny Grzegorz Pasiut, który strzałem z lewego bulika zmylił Stojanovića.

Podopieczni trenera Jacka Płachty długo utrzymywali jednobramkową przewagę, ale w końcu w 48 min. gospodarze wykorzystali karę Kruczka i Łyszczarczyk umieścił krążek w siatce. Pomimo dużych emocji do końca regulaminowego czasu gry wynik nie uległ już zmianie i o losach spotkania zadecydowała dogrywka. Choć prze długie minuty przewagę na lodzie posiadała Cracovia, Murray nie dał się już zaskoczyć, a w 10 min. Olsson wykorzystał dobre podanie od Simka i dał GieKSie zwycięstwo. Po dwóch półfinałowych meczach rozegranych w Krakowie GieKSa remisuje więc z Cracovią 1:1. Kolejne dwa pojedynki odbędę się 13 i 14 marca w Satelicie.

Comarch Cracovia – GKS Katowice 1:2 (0:1, 0:0, 1:0, d. 0:1)

0:1 Grzegorz Pasiut – Shigeki Hitosato, Joona Monto (14:12, 5/4),
1:1 Alan Łyszczarczyk – Jiří Gula (47:34, 5/4),
1:2 Hampus Olsson – Juraj Šimek (69:31, 4/3).

COMARCH Cracovia: Stojanović (Zabolotny) – Jezek, Kinnunen, Kasperlik, Rac, Sawicki – Saur, Gula, Wronka, Polak, Kapica – Luoto, Graborenko, Nemec, Racuk, Łyszczarczyk – Bezwiński, Krejci, Brynkus, Michalski, Tomi.

GKS Katowice: Murray (Miarka) – Rompkowski, Kruczek, Bepierszcz, Pasiut, Magee – Mrugała, Wajda, Simek, Monto, Krężołek – Maciaś, Wanacki, Lehtonen, Pulkkinen, Olsson – Lebek, Musioł, Hitosato, Smal, Ciepielewski