Zatrzymany / fot. Policja
Reklama

Oszust podawał się za policjanta z Katowic. Wyłudził od seniora 50 tys. zł. Ostatecznie zatrzymano go, miało to miejsce po kilku dniach od oszustwa, którego się dopuścił względem 70-letniego mężczyzny.

Cała historia rozgrywała się podobnie jak wiele innych tego typu przypadków. Zaczęło się od telefonu. 

Reklama

„Na telefon 70-letniego mieszkańca powiatu wodzisławskiego zadzwonił mężczyzna, który podawał się za wysokiego rangą policjanta z Katowic. Nalegał on na podjęcie współpracy przy rozpracowywaniu grupy przestępczej, działającej rzekomo w jego mieście. Według oszusta, w przestępczy proceder miał być zamieszany pracownik banku, w którym pokrzywdzony posiadał rachunek bankowy. Bezwzględny oszust przekonywał, że oszczędności seniora będą bezpieczne dopiero po przekazaniu ich Policji” – informuje Sabina Chyra-Giereś ze Śląskiej Policji. „Fałszywy policjant przekazał szczegółowe instrukcje. Zgodnie z nimi senior miał pilnie wypłacić z banku gotówkę i pozostawić ją w ustalonym miejscu – za murkiem w wodzisławskim parku miejskim. 70-latek, przekonany o udziale w „tajnej misji”, wykonał niestety wszystkie polecenia oszusta i stracił w ten sposób 50 tysięcy złotych” – dodaje. 

Policjanci po kilku dniach zatrzymali sprawcę. Okazał się nim 34-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej. Usłyszał zarzut oszustwa i przyznał się do winy. 

Mężczyzna trafił do tymczasowego aresztu. Grozi mu kara do 8 lat więzienia. 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
17 + 24 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.